Teknik Üniversite 28 KPSS 55 Puanla Kamu Memur Alımı

Teknik Üniversite 28 KPSS 55 Puanla Kamu Memur Alımı

17.03.2022 tarihli Resmi Gazete üzerinden yayımlanmış olan başvuru kılavuzunun doğrultusunda KPSS 55 puanla kamuda memur alımı yapılıyor. 3 meslekte 28 kadro da alım yapılacaktır.

Erzurum Teknik Üniversitesi, kendi bünyesinde ve bağlı olan fakülte ve yerleşkeler de hizmet standartlarını artırmak için memur alımı ilanına çıktı. En az lise mezunu olanların başvuru yapacağı kadro için gerekli olan koşul ve niteliklerin duyurusu yapıldı. Siz değerli okuyucularımızın daha verimli okuma yapması ve iş sahibi olması için ilana dair tüm detayları Kamu Personel Alım ekibi olarak önemsiyor ve sunuyoruz.

Kamu Memur Alım İstenilen Eğitim Şartları Nelerdir?

10 erkek ve 4 kadın olmak üzere ayrılan temizlik personeli alımı kadrosuna düz lise mezunları dahil olmak üzere başvuru yapabilecekken, 4 destek personeli kadrosuna Meslek Lisesi, Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü, Bahçecilik Alanı ve Dalları, Süs Bitkileri ve Peyzaj Alanı ile düz lise mezunları başvuru yapabileceklerdir. Ayrıca basit bakım ve onarım kadrosu içinde 1 kadro lisans mezunları için ayrılmıştır.

10 koruma ve güvenlik görevlisi kadrosu için; 5 lise, 3 önlisans ve 2 lisans eğitimlerini tamamlamış olan adaylar için dağılım yapılmıştır. Geçerli başvuru için; kılavuz da belirtilmiş olan eğitim şartlarını son başvuru tarihine kadar karşılamış olmanız gerekiyor. Son başvuru tarihine kadar da her kadro da geçerli olmak kaydıyla 36 yaşından gün almamış olmanız maddesi bu ilanda da aranan nitelikler arasında yerini alıyor.

Memur Atamaları Nasıl Yapılacak?

Taban puan 55 olarak belirlenen ilana göre lise P94 önlisans P93 ve lisans P3 puan türleri dikkate alınarak yazılı veya sözlü sınav yapılmayarak atamalar yapılacaktır. Başvuru şartlarını sağladığınız taktir de en yüksek puanı da siz aldıysanız söz konusu işe girmek şansınız rakip adaylarınıza göre daha yüksek oranda seyir edecektir. Başvurular da vermiş olduğunuz bilgilerin güvenirliği maddesinde sorun yaşamanız halinde hak talebinde bulunamayacak ve sözleşme hakkınızı kayıp edeceksiniz.

Üniversite Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Başvurular ilan yayım tarihi olan 17 Mart 2023 mesai saatleri ile başlamıştır. 31 Mart 2023 mesai saatlerinin bitmesiyle son bulacak olan başvurular Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılarak gerçekleştirilecektir.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.