TEDAŞ Kamu Personeli Alımı Yapacak 2023

TEDAŞ Kamu Personeli Alımı Yapacak 2023

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ), kamu personeli alımı yapacak. Yüksek maaş tutarı ile yapılacak olan alım ilanına göre KPSS puanına göre alım yapılacağı açıklanmıştır. 81 şehirden ikamet şartı olmadan alım yapılacağı açıklanmıştır. İşte detaylar...

Kamu Personeli Alımı İş İlanları

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Teftiş Kurulu Başkanlığında (TEDAŞ), kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya kamu personeli alımı yapacaktır. Resmî Gazete aracılığıyla yayımlanan ilana göre KPSS puanına göre alım yapılacağı açıklanmıştır. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın detayları haberimizde verilmiştir.

Personel Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olan adaylardan alım yapılacaktır. Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan ve sabıka kaydı bulunmayan adaylardan alım yapılacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumları tarafından emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığından faydalanmıyor olmanız gerekmektedir.

Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olan kadın ve erkek adaylardan alımların yapılacağı açıklanmıştır.

Görevinizi yapmanızı o engel olabilecek herhangi bir sağlık sorununuzun bulunmaması ve herhangi bir suç yükümlülüğünün olmaması istemektedir.

En az 4 yıllık lisans eğitimi veren kurumlardan hukuk, siyasal bilgiler, işletme, iktisat, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisinden mezun olmuş olmanız gerekmektedir.

İlan yayın tarihi baz alınmak kaydı ile 35 yaş sınırını aşmamış olmanız istenmektedir.

KPSS Puan Şartı

İlana müracaat etmek isteyen adayların 2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından P – 48 puan türünde minimum düzeyde 80 puan almış olması istenmektedir.

Kamu Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Söz konusu kamu kurumu tarafından yayınlanmış olan iş ilanına müracaatlar 13 Kasım 2023 tarih itibari ile başlamıştır. 1 Aralık 2023 ise son başvuru tarihi olarak açıklanmıştır. Yukarıda verilmiş olan şartları sağlayan adaylar başvurularına işe alım resmi kariyer internet sitesi üzerinden elektronik olarak gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.