TCDD Personel Alımı 2021 | Merkezi Atama Açıktan Atama Yapılacak mı?

TCDD Personel Alımı 2021 | Merkezi Atama Açıktan Atama Yapılacak mı?

TCDD personel alımı yapılırken merkezi atama mı açıktan alım mı olacağı merak ediliyor. İstihdam paketi kapsamında büyük bir işe alım olduğu açıklandı. TCDD personel alımı güncel gelişmeleri neler olduğu yazımızda sunuldu.

TCDD 2021 kamu personeli alımı birçok kişiyi yakından ilgilendiriyor. İŞKUR iş arayan birçok kişinin yakından ilgilendiği bir çözüm sunuyor. Uygun olan adayların başvurularını tamamlayarak son başvuru zamanını geçirmemeleri gerekiyor. Merkezi Atama 2 atamada kadrolara alım yapılacak. Merkezi atama Kasım 2021 veya Aralık 2021 tarihleri arasında yapılması bekleniyor. Açıktan atama her an yapılabilir durumdadır.

TCDD Memur Alımı Şartları

TCDD kamu personeli alımı veya taşeron kamu işçi alımı kapsamında yapılacak alımlarda açıktan başvuru olacaksa KPSS puan sınırı 60 olarak belirlendi. Lise mezunlarının atamalarında ise KPSS alt limiti olarak 90 sınırı bulunmaktadır. Ön lisans bitiren adayların, son geçerli KPSS’den en az 86 alması gerekmektedir.

TCDD Başvuru Belgeleri 2021

TCDD başvuru belgeleri için adaylardan birçok belge istenmektedir. Hazırlanacak olan belgelerin mutlaka güncel ve doğrulanabilir evraklarla tamamlanması gerekmektedir.

Sağlık raporları, sabıka kaydı, ikametgah belgesi, kimlik ve ehliyet fotokopileri hazırlanmalıdır. Ek olarak KPSS puanı gösterir belge; 2020 ve sonrası için hazırlanmalıdır. Vesikalık fotoğraflar toplamda 3-6 tane olmalı ve son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır. Erkek adaylarda askerlikle bağ olmadığını kanıtlayan belge olmalıdır.

İŞKUR TCDD Personel Alımı

KPSS sınav sonuçlarında ve diğer şartlarda uygunluk ardından güncel tarihlere göre açıklama yapılacaktır. TCDD personel alımı kabul edilen adaylarda 5 Bin 383 TL ile 5 Bin 782 TL arasında maaş verileceği düşünülmektedir.

İŞKUR TCDD personel alımı yapılırken kurum bünyesindeki güncel bilgileri takip etmeniz gerekmektedir. İlan detaylarını paylaşan TCDD kamu personeli ve işçi alımlarında adaylardan gerçek bilgiler istemektedir. Kimlik ve ikametgah bilgilerinde sahte evrak olan adaylarda işlemler kabul edilmemektedir. Anlık olarak kılavuz yayınlandığında takipçilerimizin erişimine sunuluyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum