TCDD İBB Marmaray Zammı Açıklaması Yapıldı

TCDD İBB Marmaray Zammı Açıklaması Yapıldı

TCDD tarafından Marmaray hattında yapılan zamlı tarife konusunda İBB nin hukuksuzluk yaptığı hususunda yeni açıklama yayınlandı. İBB tarafından zam hususunda yapılan hukuksuzluk nelerdir?

TCDD olarak da bilinen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmeleri tarafından son dakika twitter açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Marmaray Hattında uygulanmaya başlanan zamlı tarifelerinin hukuksuz bir şekilde yapıldığı açıklaması yayınlandı.

TCDD tarafından yapılan açıklamada 02 Ağustos 2021 tarihinde İstanbul’daki tüm toplu ulaşım hatlarına %15 zam yapılmışken İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 5 ay sonra UKOME kuruluna tekrar zam yapma teklifi getirdiğini ve yapılan bu teklifin 16 Aralık 2021 tarihinde UKOME gündemine İBB tarafından getirilen %36 lık zam teklifinin UKOME kurulunca yüksek bulunulduğu için reddedildiği.

Bunun üzerine 24 Aralık 2021 tarihinde İBB tarafından İETT, Metrobüs, Metro dahil tüm toplu ulaşım hatlarına %36 lık zam teklifi tekrar gündeme getirildiği ve TCDD temsilcileri ile beraber UKOME kurul üyeleri çoğunluğu ile zam teklifi yüksek bulunmuş ve %20,28 zam yapılması yönünde yazılı şerh konulduğu açıklaması yapıldı.

Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hukuki dayanağı bulunmadan %36 oranındaki zamlı tarifeyi yürürlüğe koyduğunu ve İBB nin henüz imza süreci tamamlanmamış ve başkan tarafından onaylanmayan tarifeyi UKOME üyesi olan kuruluşlara göndermeden hukuksuz şekilde uygulama yaptığı yönünde açıklamalar yayınlandı.

TCDD Açıklaması;

tcdd-aciklamasi.jpg

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.