Taşeron İşçilere Tayin, Becayiş ve Görev Hakları Gündemi

Taşeron İşçilere Tayin, Becayiş ve Görev Hakları Gündemi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kadrolu taşeron işçiler için düzenleme yapmayı planlıyor. 696 sayılı KHK kadroya geçen taşeron işçi tayin hakkı, becayiş ve geçici görev hakları gündemdeki yerini aldı.

Taşeron İşçilere Tayin, Becayiş ve Görev Hakları Yerilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı taşeron işçiler için düzenleme yapacak. Sabah gazetesi Faruk Erdem’in haberine göre işçilere müjdeli haber verilecek. 

Üzerinde Çalışılan Konular ve Detayları; Hazırlanan düzenlemeye göre; sürekli işçilere bulundukları bakanlıklarında yer değiştirme imkanı getiriliyor.

Tayin Hakkı

Çalışma Genel Müdürlüğü'nde yürütülen çalışmaya göre, eş durumu, sağlık ve mazeret nedeniyle sürekli işçilerin çalıştıkları bakanlıklarda iller arasında yer değiştirebilecek. Böylece eş ve çocuklarından ayrı olarak başka bir şehirde çalışan kamu işçileri aileleriyle aynı ile tayin edilebilecek.

Becayiş Talebi

İller arasında sürekli işçiler becayiş yolu ile yer değiştirebilecek. Yani örneğin Adana'daki bir işçi Balıkesir'e Balıkesir'deki bir işçi de Adana'ya gitmek istiyorsa bu iki işçi yer değiştirebilecek.

Diplomaya Göre İş

Halen temizlik görevlisi olarak çalışan sürekli işçilerden üniversite mezunu olanlar sürekli işçi kadrosunda büro personeli olabilecek.

Geçici Görev Formülü

Kamu kurumlarının hizmet ihtiyacı çerçevesinde Sürekli işçiler Kurumlar arası geçici görevlendirme yönetmeliği çerçevesinde 1 yıl süre ile geçici görevlendirebilecek. Eş, sağlık durumu gibi nedenlerle başka illere gitmek isteyenlerin talepleri bu çerçevede yerine getirilecek.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.