Tarım ve Orman Bakanlığı Veteriner Personel Alımı Açıklaması

Tarım ve Orman Bakanlığı Veteriner Personel Alımı Açıklaması

Güncel durum; Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı yapacak. Açıklamaya göre personel alımı yapılacağını Bakan Bekir Pakdemirli Duyurdu. Personel alımı detayları haberimizin içeriğinde.

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere personel aşımı yapılacak. Açıklamaya göre Bakan Pakdemirli "Bağlı ve ilgili kuruluşlarımızda görev yapan 330 olmak üzere toplam da 9 bin 531 veteriner hekimimizle 81 il ve 922 ilçeye hizmet veriyoruz. Yeni istihdam için Cumhurbaşkanlığına taleplerimizi ilettik." Açıklamalarında bulundu.

Pakdemirli TVHB Türk Veteriner Hekimliği Merkez Konseyi oda başkanlarıyla görüşme yaptır. "20. yüzyılda yer altı kaynakları alanında mücadele verilirken, 21. yüzyılda tarım alanları, su, gıda da mücadele veriliyor. Hayvansal üretim ile hayvan ve hayvansal ürün ticareti her geçen gün büyük önem kazanıyor." Açıklamalarında bulundu. 

Pakdemirli tarladan sofraya gıda güvenliğinin sağlandığında belirtti. "Viroloji ana bilim dalı sadece veteriner hekimlikte yer alıyor ve araştırmalarıyla insan sağlığında direkt rol alıyorlar. Kovid-19 salgınında veteriner hekimler, büyük görevler üstlendi. Veteriner Kontrol Merkez Enstitüsü bu işin piri konumunda bulunuyor. Virüsün izolasyonu,

PCR testleri, aşı ve anti serum üretimi, mekan ve atık sularda virüs taramalarında oldukça başarılı çalışmalar yürütüldü. Veteriner hekimlerimizin üstlendiği rol hayati öneme sahip." Açıklamaların dada bulundu.
Bağlı ve ilgili kuruluşlarda görev yapan 330 olmak üzere toplam da 9 bin 531 veteriner hekim ile 81 il ve 922 ilçeye hizmet verildiğini belirtti bakan Pakdemirli.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum