Tarım ve Orman Bakanlığı 81 İlden Memur Atama Kılavuzu Duyurusu

Tarım ve Orman Bakanlığı 81 İlden Memur Atama Kılavuzu Duyurusu

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde az önce 81 ilden memur atama kılavuzu yayımlandı. Türkiye Geneli personel ve boş kadroların hakkında detaylı bilgi haberimizde verilmiştir.

Tarım ve Orman Bakanlığı Memur Atama Kılavuzu Duyurusu

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından memur atamasına ilişkin duyuru, az önce bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden paylaşıldı. Yapılan açıklamaların 2023 / 2 atama kılavuzuna ilişkin bilgiler olduğu açıklandı.

Bakanlık tarafından yapılan güncel açıklamaya göre; “Bakanlığımız İl Tarım ve Orman Müdürlüklerindeki; şube, ilçe ve kuruluş müdürlüklerinde personel ihtiyaçlarının kurum içi naklen atama yolu ile karşılanmasına yönelik olarak unvanlara göre boş kadroların ilanı, müracaatların alınması ve atamaların yapılabilmesi için gereken iş ve işlemler düzenleyen 23.05.2023 tarihli ve 2023-/2 sayılı Genelge ekte yer almaktadır.

2023 yılı dönem atamasının sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için Genelgeye titizlikle uyulması gerekmektedir.” açıklamalarına yer verildi.

tarim-ve-orman-bakanligi-81-ilden-memur-atama-kilavuzu-duyurusu.jpg

Genelge Detayları Açıklandı!

“4 / B kapsamında sözleşmeli pozisyonda çalışmakta iken aynı unvanlı memur kadrolarına atanan personel de dahil olmak üzere 23 Mayıs 2023 tarihi itibariyle 4 yılını doldurmak şartıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüklerindeki şube ilçe ve kuruluş müdürlüklerinde personel ihtiyaçlarının kurum içinde naklen atama yoluyla karşılaşmasına yönelik olarak unvanlara göre boş kadroların ilanı yapılmıştır.”
Adaylar nakil işlemi için başvurularını 23 Mayıs 2023 tarih itibariyle boş kadro ve unvan tespiti yaparak gerçekleştireceklerdir. Boş kadro ve unvan tespitleri, tarım ve Orman Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden sorgulanabilecektir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular 24 Mayıs 2023 ve 30 Mayıs 2023 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde Personel bilgi yönetim sistemi üzerinden dönem tayin başvuru sayfasında bulunan formu doldurarak istenilen belgeleri online sisteme yükleyerek tamamlanacaktır.

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı, Tarım ve Orman Bakanlığı memur ataması. 2023 memur ataması, Güncel bakanlık ilanları.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.