Tapu Kadastro 407 Kamu Personel Alımı Başvuruları

Tapu Kadastro 407 Kamu Personel Alımı Başvuruları

Tapu Kadastro Müdürlüğü Türkiyenin çeşitli şehirlerinde çalıştırılmak üzere 407 kamu personel alımı yapacağını Resmi Gazete’de kanlıyla ilan etmişti. Tapu kadastro genel müdürlüğü başvurularının ayrıntıları.

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü 407 kamu personel alımı yapacak. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde çalıştırılmak üzere yapılacak olan personel alımları için 100 güvenlik görevlisi ve koruma, 302 tekniker ve 5 büro personeli alınacağı açıklandı.

En az lise mezunu adayların alınacağının açıklandığı koşullar ve detaylar aşağıda açıklanmıştır. KPSS B93 puan grubundan en az 70 puan adayların başvuruları dikkate alınacaktır.

Her adayın kendi mezun olduğu pozisyonlara başvurularının yapılması gerekmektedir. KPSS B puan grubuna sahip olan adaylar başvurularını ilgili sözleşmelere göre gerçekleştirebilirler.

TKGM Personel Alımı Başvuru Şartları

Adayların en az lise mezunu olmaları ve KPSS’ye girmiş olmaları gerekiyor.

2020 ve 2021 KPSS’ye giren lise, ön lisans ve üniversite mezunu adaylar başvuru yapabilir.

Güvenlik görevlileri için 30 Lisans, 40 Ön Lisans, Koruma güvenlik görevlileri için de 30 lisans mezunu alımı yapılacaktır.

Bu pozisyonlar için erkeklerde en az 170, kadınlarda en az 160 boy şartına sahip olmak gerekecektir. Adayların 31 yaşından gün almamış olmaları şartı aranmaktadır.

TKGM Memur Alım Özel Koşullar

Adayların Lise, Önlisans ve Lisans programından mezun olmaları şartı aranıyor. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı şartları taşıyan adaylar 30 Aralık tarihinde başlayan başvuruları 7 Ocak 2022 tarihine kadar elektronik ortamda gerçekleştirecekler.

Adayların Tapu ve Kadastro, Harita Kadastro, Emlakçılık ve Emlak Yönetimi branşlarından mezun olmaları gerekecek.

TKGM Devlet Personel Alımı Başvuru Yeri

Tapu Kadastro personel alımı başvurusu yapacak olan adaylar https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden başvurularını yapabilirler. Atanmaya hak kazanan adayların başvuruları puan sıralamalarına göre değerlendirecek olup, beyanlara aykırı olarak bilgi araştırma sonucu çıkanların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum