Tapu Kadastro 19 Tekniker Ve Büro Memuru Alacak

Tapu Kadastro 19 Tekniker Ve Büro Memuru Alacak

Tapu Kadastro tarafından yayınlanan en son kamu personeli alım duyurusu ile bünyesine 19 kişi tekniker ve büro memuru alımı yapıyor. Yapılacak bu alıma kimler başvuru yapabilir? Başvurular ne zaman başlıyor?

Tapu kadastro Genel Müdürlüğü kamu ilan üzerinden yaptığı son ilan açıklama ile kurum bünyesine İstanbul ilinde çalıştırılacak 19 sözleşmeli tekniker be büro memuru alımı yapacağını duyurdu.

Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada alınacak personeller sözleşmeli olarak alınacak ve KPSS sınavından aldığı puan sıralaması esas alınarak yerleştirme yapılacak.

tapu-kadastro.jpg

Tapu Müdürlüğüne 19 Kamu Personeli Alımı

İstanbul Tapu Müdürlüğü personel ihtiyacına binaen yapılan bu personel alımında 18 kişi Sözleşmeli Tekniker, 1 kişi Sözleşmeli Büro Personeli olarak alınacak.

Emlak ve Emlak Yönetimi bölüm mezunları arasından 1 sözleşmeli büro memuru,

Tapu kadastro meslek yüksekokulu ve tapu ve kadastro, tapu kadastro bölüm mezunları arasından 18 sözleşmeli Tekniker personel alımı yapılacak.

tapu-ve-kadasro-mudurlukleri.jpg

Tapu Memuru Alımında Arşiv Araştırması Yapılacak

Tapu memuru olarak alınacak personel adaylarının başvuruları sonrasında kurum tarafından arşiv araştırması yapılacak ve arşiv araştırması olumsuz sonuçlanan kişilerin atamaları iptal edilecek.

2021 Yılı Tapu Personel Alımı KPSS 70 puan şartı

2021 yılın tapu personel alımında adayların memurlar kanunu memuriyet genel şartlarını taşıması,

2020 yılında düzenlenen KPSS P93 puanı en az 70 olması şartları aranmaktadır.

Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Düzenlenen kamu personeli alımı ilanına başvuru yapacak şartları taşıyan adayların 25 Ekim 2021 tarihinde başlayacak başvuruları “sinavbasvuru.tkgm.gov.tr” internet adresi üzerinden 01 Kasım 2021 tarihine kadar yapmaları ve gerekli olan belgeleri tarayarak sisteme yükleme yapmaları gerekmekte.

Başvurular sonrasında adaylar arasında KPSS puan sıralaması yapılacak ve en yüksek puanlı personel adayından başlayıp yapılacak boş kadro sayısı kadar asil, asil sayısının iki katı yedek personel adayı belirlenecek.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.