SPK Güncel İlan! 57 Kamu Memur Alımı Yapacak

SPK Güncel İlan! 57 Kamu Memur Alımı Yapacak

Sermaye Piyasası Kurulu bünyesin de güncel kamu memur alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilana göre 7 farklı kadro da 57 kamu memur alımı yapılacak. Başvuru da bulunacak olan adayların 2022 KPSS sınavına girmiş olmaları gerekmektedir.

Sermaye Piyasası Kurulu 7 farklı kadro da kamu memur alımı ilanı yayınladı! Yayınlanan ilana göre 18 Memur, 10 Güvenlik Görevlisi Alımı, 6 Şoför, Teknik Hizmetler sınıfında bulunan 1 Tekniker, 5 Teknisyen ile Yardımcı Hizmetler sınıfında bulunan 2 Aşçı ve 15 Hizmetli kadrosuna toplam 57 kamu memur alımı yapılacaktır. İlan detayları ve başvuru şartları haber içeriğimiz de verilmiştir.

18 Kamu Memur Alımı: Müracaat yapacak olan adayların Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği programlarından birinden önlisans düzeyin de mezun olması gerekmektedir.

10 Güvenlik Görevlisi Alımı: İlana başvuru yapacak olan adayların bölüm fark etmeksizin önlisans mezunu olması şartı aranır. Geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik kartına sahip olması şartı aranır.

6 Şoför Alımı: En az lise mezunu adaylar arasından alım yapılacaktır. Başvuru yapacak olan adayların B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir.

1 Tekniker Alımı: Söz konusu kadroya başvuru yapacak olan adayların Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, Grafik Tasarımı programlarından birinden mezun olması gerekmektedir. Önlisans eğitim düzeyin de mezuniyet şartı aranmaktadır.

5 Teknisyen Alımı: Adayların Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme (3) ve Bilişim teknolojileri (2) bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

2 Aşçı Alımı: yayınlanan kılavuz da eğitim şartı olarak önlisans aşçılık bölümü mezuniyeti istenmektedir.

15 Hizmetli Alımı: başvuru yapacak olan adayların en az lise mezunu olması gerekmektedir. İşe alınacak olan personeller temizlik görevlisi kadrosun da istihdam edilecektir.

Kamu Memur Alımı Müracaat Tarihleri Nedir? Başvuru Yöntemi Nedir?

Sermaye Piyasası Kurulu bünyesin de yayınlanan kamu memur alımı ilanına başvuru yapacak olan adaylar 23 Ocak 2023 tarihin de başvurularını yapmaya başlayacaklardır. Adaylar başvurularını 6 Şubat 2023 tarihine kadar yapacaklardır. Geç başvurular SPK tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.

Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinde Sermaye Piyasası Kurulu- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden online başvuru sistemine giriş yaparak başvuru yapacaklardır. Başvurular sadece online sistem üzerinden yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.