Sözleşmeli Personel Alımı Tarım ve Orman Bakanlığı 7 Kadroda Yapıyor

Sözleşmeli Personel Alımı Tarım ve Orman Bakanlığı 7 Kadroda Yapıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı 7 sözleşmeli personel alımı yapıyor. Yeni ilana başvurular Kasım ayında alınacak. Tarım Bakanlığı memur alımlarını kimlerin hangi şartlarda başvuru yapabileceği detayları haberimizin içeriğinde…

Sözleşmeli personel alımı Tarım ve orman bakanlığı tarafından ilana çıkarak adayların erişimine kılavuz şeklinde sunuldu. Kamu personeli alımı 5 farklı unvanda ilana çıktı. Alım ünvanları başvuru şekilleri haberde hazırladık.

Genel Başvuru Şartları

Erkek adayların askerlik yapmış olması muaf olması veya ilişiği bulunmaması gerekmektedir.

Adayların görevini yapmasına sağlık açısından hiçbir engeli bulunmaması gerekmektedir.

Adayların daha önce çalıştığı kurum veya kuruluşlardan diziplinsizlik ve ahlaki nedenlerle çıkartılmamış olması gerekmektedir.

Affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı, kasten olmasa bile yüz kızartıcı suçlar işlememiş olup 6 aydan fazla ceza almamış olmaları gerekmektedir.

tarim-ve-orman-bakanligi-kamu-personeli-alimi.jpg

Kontenjan Dağılımı

Veteriner Fakülteleri ile en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerden Ziraat Mühendisi, Orman Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, İnşaat Mühendisi unvanlı/diplomalı ve Hukuk Fakültesi mezunu olmak.

ÖSYM 2021 ve KPSS P3 sınavından en az 80 puan almış olmaları gerekmektedir.

Kontenjan bilgisi 2 ziraat mühendisi, 1 veteriner hekim, 1 orman mühendisi, 2 inşaat mühendisi, 1 bilgisayar mühendisi alımı ile beraber bünyesinde istihdam edilmek üzere 7 personel alımı yapacağını ilan etti.

Başvuru Adresi, Şekli ve Tarihi

Başvurular 5 Kasım 2021 tarihinde başlayacak olup 15 Kasım 2021 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular alo 170 hattından, Tarım ve Orman Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Kavacık Subayevleri Mah. Fatih Cad.No:6 Keçiören/ANKARA adresine şahsen gidilip veya resmi internet adresi üzerinden yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.