Son Dakika! Ticaret Bakanlığı 1000 Kamu Memur Alımı Duyurusu Geldi!

Son Dakika! Ticaret Bakanlığı 1000 Kamu Memur Alımı Duyurusu Geldi!

Ticaret Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günler de başvuru kılavuzu yayımlanmış olan başvuru işlemlerinin sonuçlarının da açıklanmasının ardından güncel memur alımı duyurusu geldi! İşte detaylar...

Ticaret Bakanlığı, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 1000 büro personeli alımı yapacağını geçtiğimiz tarihler de açıkladı. Başvuruların alınmasının ardından 1000 personel alımı için sonuçlar açıklandı. Alımlar merkez ve taşra teşkilatında yapılmak üzere personel eksikliğine göre kadro dağılımı yapılmıştı. Bakanlık tarafından güncel yapılan açıklamaya göre kura sonuçlarının ardından işe girmeye hak kazanan adaylar için nihai liste duyuruldu.

Alımlarda KPSS Kaç Puan ile Yapıldı!

Başvuru esnasında adaylar Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan ve başvuru kılavuzunda belirtilen en az KPSS 70 puan ile başvurularını gerçekleştirdiler. Büro personeli alımı sonuçlarını açıklanmasının ardından asil liste de en son işe girmeye hak kazanan adayın 79,221060 puanı en yüksek ise 92,423300 puan ile gerçekleştirmeler yapıldı.

Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları Neydi?

Kadın ve erkek olmak üzere özel şartları sağlayan herkesten başvurular alındı. Fakat erkek personel adaylarının askerliğini tamamlamış olması da aranan şartlar arasındaydı. Kamusal haklarından yoksun ve arşiv soruşturmasında olumsuz sonuçlanacak olan adaylar başvuru yapamadı, söz konusu adayların başvuruları dikkate alınmadı. Yine Sosyal Güvenlik Kurumlarınca aylık alanlarında başvuruları geçersiz kabul edildi. Ayrıca adayların öğrenim şartlarını da sağlaması istendi!

Bakanlık tarafından konuya ilişkin; “Bakanlığımız Merkez ve Taşra Teşkilatı Büro Personeli pozisyonuna 03.03.2023 tarihinde yapılan kura sonucu yerleştirilen adayların ataması 17.03.2023 tarihli onay ile yapılmıştır. Merkez ve Taşra Teşkilatına ataması yapılan adaylar kendilerine yapılacak olan tebligatı beklemeden görevlerine başlayabilirler.” şeklinde açıklama yapıldı!

kamu-personel-alimi-001.jpg

Ticaret Bakanlığı Tekrar Personel Alımı Ne Zaman Yapacak?

Söz konusu Bakanlık tarafından personel alımlarına ilişin henüz yayımlanmış olan resmi açıklama veya başvuru kılavuzu yoktur. Fakat ilerleyen günlerde alınması tahmin edilmektedir. Sizde anında haberdar olmak için bizi takip edebilirsiniz.

Kamu personel alım duyurusu

Güncel iş ilanları

BAŞVURU SONUÇLARINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.