Son Dakika! Sağlık Bakanlığı En Az İlkokul Mezunu 10.900 Sürekli İşçi Alımı! Noter Kurasıyla

Son Dakika! Sağlık Bakanlığı En Az İlkokul Mezunu 10.900 Sürekli İşçi Alımı! Noter Kurasıyla

Sağlık Bakanlığı birimlerinde görevlendirilmek üzere tam 10.900 sürekli işçi alımı başlatıldı! Son dakika haberleri arasında yer alan Sağlık Bakanlığı işçi alımı ilanı çok ses getirecek!

KPSS şartının olmaması, en az ilkokul mezunu adaylarının başvurularının kabul edileceği ilanın çok yoğun talep alacağı belli. Yüksek orandaki taleplere çözüm bulabilmek adına, kurum tarafından noter kurası yöntemine başvurulmuştur. Yayınlanan ilanda yaş sınırının da esnetilmiş olduğunu görmekteyiz. Esnek şartlar altında işçilik başvurusu yapmak isteyen takipçilerimize özel olarak toparladığımız önemli hususları haberimizde bulabilirsiniz.

10.900 Kamu İşçi Alımı10 Unvan Dahilinde Atanacak

Bakanlık tarafından gelen son bildirim eşliğinde kimlerin bu iş ilanına başvuruda bulunabileceği sorusu sorulmaya başladı. Bildirilen 10 unvan dahilinde en az ilkokulu bitirmiş olan kişiler için uygun olan bakanlık ilanı tam bir kariyer kapısı fırsatı sunuyor. Bu kapıdan girenler kariyerlerini zirveye taşıyabilir. İşte işçi alımı kadrolarının listesi...

  • Temizlik Görevlisi,
  • Silahsız Güvenlik Görevlisi,
  • Elektrikçi,
  • Bilgisayar Sistemleri, Kurulumu, Bakım, Onarım ve Arıza Giderme Elemanı,
  • Marangoz,
  • Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı,
  • Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı,
  • İnşaat Boyacısı,
  • Hastane için Klinik Destek Elemanı,
  • Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi pozisyonu ile birlikte 10 farklı daldan işçi alımları gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı için Başvuru Şartları Neler?

Her unvandaki her adayı ilgilendiren genel koşulların listesi şu şekildedir.

18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.

En üst yaş olarak 40 yaş üzerinde sınırlama getirilmiştir. 41 yaşından gün almamış ve diğer koşulları da sağlayanlar bu ilana başvurduklarında müracaatları kabul edilmektedir. Bu hususta hesaplamaların yapılması için belirlenen gün 22 Mart’tır. 22 Mart 1983 ve daha sonra doğmuş olanlar için Bakanlık ilanı uygundur.

Başvuru sırasında ikametgah kayıt belgesi istenecek ve yerleşim yerine bakılacaktır. Atamaların gerçekleşmesinde bu bilgiler kullanılacaktır. 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem sebebiyle ikametgah sorunu yaşama sebebiyle İŞKUR üzerinden başvuru yapamayan adaylar için yapılması gereken işlemler şu şekilde bildirilmiştir. E-Devlet üzerinden “Tarihçeli Adres Bilgileri Raporu” alınmalıdır. Bu raporda deprem günü olan 6 Şubat 2023 tarihinde deprem bölgesinde ikamet ettiğini gösterilebilmelidir. Ardından İŞKUR İş Arayan-NVİ Değişim Bilgisi Ekleme bölümünden kayıt işleminin yapılması istenmektedir. Tüm bu işlemlerin tamamlanmasının ardından adaylar, isterlerse eski ikamet ettiği yerde ya da isterlerse adres taşıma ve tescil tarihlerine bakılmaksızın başvuru sırasında ikamet etmekte olduğu yerdeki talepleri görüntüleyebilecek ve başvuru yapabilecektir.

Her Aday yalnızca tek bir il için ve tek bir meslek dahlinde başvuruda bulunma hakkına sahiptir.

10.900 asil aday ve 10.900 yedek aday sınava tabi tutulmaksızın Bakanlığımızca doğrudan noter kurası ile belirlenecektir. Kuraya katılacak olan kişi sayısı, asil ve yedek adaylar ile birlikte toplamda 21.800 olacaktır.

Yabancı uyruklu olan vatandaşlardan gelecek başvurular bu ilanda değerlendirmeye alınmayacaktır. Sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuruları kabul edilecektir.

Sürekli İşçi Alımı Unvanlara Göre Başvuru Koşulları

10 farklı unvandan istenmekte olan bazı özel başvuru koşulları Bakanlık tarafından şu şekilde bildirilmiştir.

Temizlik Görevlileri: En az 5 yıllık ilköğretim mezunu olmak şartı vardır. Yetişkinler 2. Kademe Eğitimi Başarı Belgesi sahibi olan vatandaşlar da başvuruda bulunabilecektir.

Silahsız Güvenlik Görevlileri: Ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunları bu unvana başvurabilir. Geçerliliği devam etmekte olan özel güvenlik kimlik kartı olan adaylar müracaat edebilecektir. Kimlik kartını silahlı olarak almış kişiler de bu ilana başvurabilmektedir. Engelli veya hükümlü olanlar için bu pozisyon uygun değildir.

Elektrikçiler: Ortaöğretim veya önlisans mezunu olunması, mezun olunan bölümün ise elektrik içerikli dallardan birinin olması istenmektedir.

Bilgisayar Sistemi Elemanları: Aday olacakların, ortaöğretim veya önlisans seviyesinde mezuniyete sahip olmaları istenmektedir. Ortaöğretim Bilişim Teknolojileri dallarından biri veya bilgisayar ve enformasyon sistemleri, bilişim sistemleri ve teknolojileri, bilgisayar teknolojileri ve yönetimi, bilgisayar teknolojisi, bilgisayar donanımı, bilgisayar teknolojileri ve bilişim sistemleri, muhabere ve elektronik bilgi sistemleri önlisans programlarının birinden mezuniyet şartı yer almaktadır.

İşçi alımı ilanı: İçerisinde yer alan marangoz adaylardan istenen mezuniyet durumu da ortaöğretim veya önlisanstır. Ortaokul veya önlisans bölümlerinin ilgili alanlarından mezun olunması şartı aranmaktadır.

Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı: Ortaöğretim tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanı ve dallarının birinden veya dengi alanlarından biri,

Önlisans mezunlarının ise; yapı donatım teknolojisi, sıhhi tesisat, tesisat teknolojisi, yapı tesisat teknolojisi, yapı inşaat, doğalgaz, ısıtma ve sıhhi tesisat teknolojisi, sıhhi tesisat ve doğalgaz, doğalgaz ve ısıtma, doğal gaz ve ısıtma, doğalgaz ve boru hatları teknolojisi, gaz ve tesisatı teknolojisi, doğalgaz ve tesisatı teknolojisi önlisans programlarından herhangi birinden mezun olunmuş olma şartı yer almaktadır.

Biyomedikal Cihaz ve Servis Destek Elemanı: Ortaöğretim mezunlarının biyomedikal cihaz dallarından herhangi birini bitirmiş olmaları gerekmektedir. Önlisans mezunlarının ise biyomedikal cihaz teknolojisi veya biyomedikal bilimler programlarını bitirmiş olma şartı vardır.

İnşaat Boyacıları: Ortaöğretim veya önlisans mezunu olmak ayrıca eğitim sürecini boyacılık bölümleri dahilinde tamamlamış olmak şartı istenmektedir.

Hastane için Klinik Destek Elemanı: Orta öğretim (lise veya dengi) mezuniyet şartı yeterli bulunmuştur. Sağlık hizmetleri alanı, hemşire yardımcılığı, ebe yardımcılığı, sağlık bakım teknisyenliği dallarından mezun olanlar bu pozisyon için uygun adaylar arasındadır.

Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi: Ortaöğretim, Önlisans veya lisans mezunları istenen bölümlerden mezun olması şartıyla bu pozisyon için başvuru hakkına sahiptir. Ortaöğretim kurumlarının halkla ilişkiler alanı ve dalları, halkla ilişkiler ve tanıtım, halkla ilişkiler ve reklamcılık veya halkla ilişkiler ve organizasyon hizmetleri alanı ve dallarının birinden veya dengi olan dalının birinden mezun olmak veya halkla ilişkiler, iletişim ve halkla ilişkiler önlisans programlarının birinden mezun olmak veya halkla ilişkiler, halkla ilişkiler ve reklamcılık, reklamcılık ve halkla ilişkiler, halkla ilişkiler ve tanıtım lisans programlarının birinden mezun olmak kaydı ile yapılacak müracaatlar geçerli sayılacaktır.

Kamu İşçi Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanmış Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanına başvurular 22 Mart 2023 tarihinde alınacak olan başvurular 5 gün süre zarfında alınacak ve 5. günün mesai bitiminde sona erecektir. Adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden online olarak yapacaklardır. Başvurular 27 Mart 2023 tarihinden sonra yapılamayacaktır.

surekli-isci-alimi.jpeg

İŞKUR iş ilanları

Son dakika iş ilanı

Başvuru kılavuzu

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.