SGK’ya KPSS Şartsız 45 Kamu Personel Alımı (7 Şehir Listesi)

SGK’ya KPSS Şartsız 45 Kamu Personel Alımı (7 Şehir Listesi)

Sosyal Güvenlik Kurumu kamu personel alımı yapacağını açıkladı. AB projeleri kapsamında 45 sözleşmeli personel alımı yapılıyor. Başvuruları 13 Ağustos tarihine kadar nasıl alınacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu 45 kamu personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

SGK sözleşmeli personel alımı başvuru şartlarını yazımızda okuyabilirsiniz. SGK ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa yapılan "Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Hibe Projesi" kapsamında proje süresince tam zamanlı sözleşmeli personel alımı gerçekleştiriliyor. Yapılacak olan başvuruların ise 13 Ağustos'ta sona ereceği açıklandı. 7 şehir listesi haber içerisinde tablo şeklinde sunulmuştur.

Proje kapsamında bünyesinde SGK'ya sözleşmeli personel alınıyor. Proje, kadın girişimciliğinin teşviki için yapılıyor. Proje ile kadınların işgücüne katılımının artması amaçlanıyor. Bu çerçeve kapsamında kadın girişimcilere ait mikro ölçekli mali destek veriliyor.

sgk-personel-alimi.jpg

Proje kapsamında belirli süreli personel istihdamı yapılacak. Personel alımları yapılırken Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca sınav gerçekleştirilecek. SGK tarafından yapılacak sözlü sınav sonrasında başarılı olan adaylar kurumda belirli süreli olarak çalışabilecek.

İstenen Genel Koşullar

Seçme sınavına katılmak için aranılan şartlar;

Arşiv araştırmasında olumlu sonuç almak,

Askerlik ile ilişkisi bulunamamak,

Görev yaparken engel olabilecek hastalığı bulunmamak,

Kamu haklarından mahrum kalmamak,

Seyahat engeli bulunmaması gerekir.

Genel koşullara ek olarak her pozisyon için iş tanımları ve aranılan nitelikler açıkça belirtilmiştir.

Başvuru Nasıl Gerçekleştirilir?

SGK personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Adaylar birden fazla pozisyona başvuru gerçekleştirebilecek. Adaylar, en fazla üç adet pozisyona başvuru yapma hakkına sahiptir. Tüm başvurular tek bir zarf üzerinden gerçekleştirilecektir. SGK adresinden Başvuru Formunu doldurabilirsiniz.

Başvurular için son tarih 13 Ağustos 2021 olarak açıklandı. Posta yoluyla gerçekleştirilecek başvurularda postada ortaya çıkan gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra yapılan başvurular ise dikkate alınmayacaktır. İşe alım sürecine ilişkin sorularınızı SGK’ya e posta yoluyla iletebilir ve cevap alabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum