SGK Yeni 25 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

SGK Yeni 25 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

SGK kamu personeli alımı iş ilanları ile 25 kişi alımı için başvurular başlamak üzere 2021 SGK personel alımı başvuruları ne zaman? SGK personel alımı şartları neler?

SGK olarak da bilinen Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan kamu personeli alımı iş ilanları ile kamuya yeni 25 kişi alınacak. SGK personel alımında personel adaylarına öncelikle yazılı sınav uygulaması yapılacak.

SGK 2021 Personel Alımı Başvuru Şartları

SGK 2021 personel alımı Müfettiş Yardımcılığı adaylarının yazılı sınava katılabilmesi için;

2020 ve 2021 yılında düzenlenen KPSS sınavlarının herhangi birinden KPSS P22 veya KPSS P48 puanının en az 80 ve üzerinde olması,

Sınavın düzenleneceği yıl olan 2022 yılı ocak ayının ilk günü itibariyle adayların 36 yaşından gün almamış olması,

Lisans hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler, tıp, diş hekimliği, eczacılık ya da sosyal hizmetler, sağlık idaresi, sağlık yönetimi, matematik, istatistik, aktüerya, bankacılık, sigortacılık, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği bölüm mezunu olması gerekiyor.

Yazılı sınava müracaat eden kişiler arasında en yüksek puanlı 125 kişi içerisinde bulunması şartı bulunmakta,

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamada adayların karakter, çalışma anlayışı ve tik kurallarına haiz bulunması, sağlık durumunun yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etmeye elverişli olması gerekiyor.

SGK Müfettiş Yardımcısı Kariyer Memur Alımı Başvuruları

SGK kariyer memur alımı yazılı sınav başvuruları için adayların 06 Aralık 2021 ile 17 Aralık 2021 tarihleri arasında e devlet kapısı “turkiye.gov.tr/sgk-kurum-disi-sinav” adresini kullanmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.