Savunma Sanayii 10 Memur Alımı Başvuru Şartları Neler

Savunma Sanayii 10 Memur Alımı Başvuru Şartları Neler

Savunma Sanayii Başkanlığı 10 personel alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan kamu ilanına göre Savunma Sanayii Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere farklı unvanda memur alımı duyurdu.

Personel alımı yapacak olan Savunma Sanayii Başkanlığı başvuru şekli, tarihi, bölümleri ve şartlarını açıkladı. İlana göre Elektrik-Elektronik Mühendisliği Elektronik, Mühendisliği Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü mezunu 2, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği bölümü 1, Fizik Mühendisliği bölümü 1, Kimya Mühendisliği bölümü 1, Uluslararası İlişkiler bölümü 1, İşletme İktisadi 2 ve Hukuk bölümü 2 personel alımı ile toplamda 10 memur alımı gerçekleştirecek.

Savunma Sanayii Başkanlığı Personel Alımı Başvuru Şartları

En az lisans düzeyinde belirtilen bölümlerden mezun olmak, Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, 2020 ve 2021 tarihleri arasında yapılan Kamu Personel Sınavından Elektrik-Elektronik Mühendisliği / Elektronik Mühendisliği / Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Makine Mühendisliği / Mekatronik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği bölümlerinden KPSS P1 puan türünden en az 85 puan almış olması gerekiyor.

Uluslararası İlişkiler bölümlerinden KPSS P34 puan türünden en az 85 puan almış olmak, İşletme / İktisat bölümlerinden KPSS P14 ve P24 puan türünden herhangi birinden en az 85 puan almış olmak, Hukuk bölümlerinden KPSS P4 puan türünden en az 85 puan almış olmak ve YDS İngilizce alanından en 80 puan almış olmak, Erkek adayların askerlik görevini yapmış olması askerlikten muaf olması askerlikle ilişiği bulunmaması gerekmektedir. Görevlerini devamlı yapmalarına herhangi bir engel olacak akıl hastalıklarının bulunmaması gerekiyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihleri

Başvurular 8 Mart 2022 ile 22 Mart 2022 tarihleri arasında olacaktır. Adaylar başvurularını Başkanlığın resmi internet sitesinden (www.ssb.gov.tr) giriş yaparak eksiksiz şekilde başvurularını yapacakları. Posta veya Şahsen yapılan başvurular dikkate alınmamaktadır.

İstenen belgeler ise şunlardır;

Özgeçmiş, son 6 aya ait vesikalık fotoğraf, diploma aslı veya E-Devletten alınan barkotlu mezun belgesi, kamu personeli Kpss puan belgesi gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.