Sağlık Bakanlığı Yeni 40 Kamu Personeli Alımı

Sağlık Bakanlığı Yeni 40 Kamu Personeli Alımı

Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere yeni ilan ile 40 yeni kamu personeli alımı yapılacak. Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ve başvuru tarihleri yapılacak 40 kişi memur alımı için açılan boş kadro ve ünvanlar açıklandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan güncel kamu personeli alımı iş ilan açıklamaları ile bünyesine yeni 40 personel alımı yapacak. Alınacak personeller kurum bünyesinde yapılacak sözlü giriş sınavı ile seçilecekler.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada yapılacak bu 40 memur alımı işlemleri sonrasında alınacak kişiler bakanlığın Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde istihdam edilecekler. Ayrıca 30 Ocak 2022 ile 18 Şubat 2022 tarihleri arasında adaylara Ankara da giriş sınavı sözlü olarak yapılacak ve personel seçimleri tamamlanacak.

Sağlık Bakanlığı 40 Devlet Personel Alımı Başvuruları

Bakanlık tarafından yapılan ilan açıklaması ile 40 müfettiş yardımcısı ünvanı ile yapılacak devlet personel alımı adaylarının;

01 Ocak 2022 tarihi ile yaşlarının 36 yaşından gün almaması,

Kamu personeli seçme sınavından 09 Ocak 2022 tarihi itibariyle geçerliliği dolmamış KPSS P9, KPSS P11, KPSS P28, KPSS P33, KPSS P38, KPSS P43, KPSS P48 puan çeşitlerinin birinden asgari 80 puan almış olması,

Adli olarak kamu personel adaylarının sicillerinin müfettiş olmalarına engel bir durumu olmaması,

Adayların lisans iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, hukuk, iktisat ve işletme fakültelerinden mezun olmuş olması gibi başlıca şartlar aranıyor.

Sağlık Bakanlığı 40 Müfettiş Yardımcısı İş İlanı Kariyer Başvuruları

Müfettiş Yardımcısı olarak Sağlık Bakanlığı kadrolarına alınacak personel adaylarının 27 Aralık 2021 tarihi ile 09 Ocak 2022 tarihleri arasında başvurularını e devlet üzerinden sağlık bakanlığı kariyer kapısı kamu işe alım veya kariyer kapısı “isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresi üzerinden başvurularını yapmaları gerekiyor.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum