Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kamu Atama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kamu Atama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı personel alımı kamu atama kura duyurusu yapıladı. Yapılan duyuruya göre sağlık hizmetleri alanında yeniden atama kurası yapılacağını açıkladı. Kura atama nasıl gerçekleşeceğine dair ve alanlarla ilgili bilgilendirmeler aşağıda sunuldu.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Atama Kurası

Kamu kurasında kuruluşların ihtiyaç alanlardan yapılacak branşlar ise tıpta uzmanlık, uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi, eczacı alan kadrolardan ilk defa veya yeniden düzenlenecek kura ataması yapılacağını ilan etmiştir. Akademik takvim çerçevesi içerisinde atamalar gerçekleşecektir.

Öncül yerleşecek branş ve 2.’ci branşlar alanlardan yerleşecek pozisyonlar
Öncül alımlarda, Türkiye ilaç ve tıbbi Cihaz Kurumu için yabancıl dil seviyesinde ileri ve yüksek lisans yada doktora programlardan mezun olarak eczacı unvanı olarak alım gerçekleşecektir.

saglik-bakanligi-memur-alimi.jpg

İkinci yerleştirme olarak, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan diğer kamu alanlarından eczacı, uzman diş tabibi, diş tabibi, tabip ve uzman tabip unvanında personel alımı gerçekleşecektir.

İlgili Mevzuatlar

Müracaatlar, Sağlık bakanlığı bilgi yönetim hizmetleri genel müdürlüğünde online kapısından YHGM adresinden Personel Bilgi sistemden e-devlet kapısından şifreleri ile girişlerini gerçekleştirerek kura takviminde belirtilen süreler içinde yapılacaktır.

Kura yeri ve saati: YHGM online adresinden müracaat formunu doldurarak elektronik ortamda tercihlerini seçerek gerçekleşecektir.

Müracaat formuna bilgiler girildikten sonra düzenleme dönüşü yapılmayacaktır. Adayların dikkatli şekilde formu doldurmaları duyurulur. Formu doldurduktan sonra kesinleşmiş onaylanan başvuru formu ayrıca fiziki evrak olarak ayrı yetende gönderilecektir.

Kuraya başvurup sonradan vazgeçenler için ise verilen tarih 31 Mayıs 2022 Salı – 14 Haziran 2022 Salı saat 18:00 aralığına kadar kura iptalini gerçekleştirilecektir.

Kura Ataması için istenecek evraklar

Adli sicil dosyasını beyan eden imzalı dilekçe.

Erkek adayların askerlik vazifesi olmadığına dair ıslak imzalı belge.

Görevine sağlık sorunlardan engel olacak rahatsızlığı bulunmaması.

Vesikalık fotoğraf. Mal Bildiri formu.

Herhangi bir kamu kurumunda veya sağlık kuruluşlarında çalışanlar için ilişiğini kestiklerini dayatacak belge getirmeleri gerekmektedir.

Kura Son başvuru tarihi

30 Mayıs 2022 pazartesi gününe kadar müracaat edebileceklerdir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.