Sağlık Bakanlığı 2024 Yılında Sağlık Personeli ve İşçi Alacak

Sağlık Bakanlığı 2024 Yılında Sağlık Personeli ve İşçi Alacak

Sağlık Bakanlığı tarafından 2024 yılı kapsamında hastanelere farklı kadro ve pozisyonlarına sağlık personeli ve işçi alımı yapılacaktır. Binlerce vatandaş tarafından beklenen Sağlık Bakanlığı iş ilanına ilişkin yapılan güncel açıklamalar haberimizde...

Bakanlık İş İlanları

Sağlık Bakanlığı kendi bünyesinde bulunan merkezle taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere KPSS puan sıralamasına göre sağlık personeli ve işçi alımı yapacaktır.
Mülakat şartı olmadan yapılacak olmadan ilanları için ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunlarından başvuruların kabul edileceği açıklanmıştır.

Alım yapılacak kadrolar ve unvanları kamupersonelialim.com editör ekibi olarak haberimizin detaylarında sizler için sunduk. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı sonucunda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından ilgili açıklamalar yapılacaktır.

Kamu Personel Alımı İş İlanı Unvan Listesi

İş ve Uğraşı Terapisti Teknikeri, Odyometri Teknikeri, Ortopedi Teknikeri, Pedolog Teknikeri, Anestezi Teknisyeni, İlk ve Acil Yardım Teknisyeni, Laboratuvar Teknisyeni, Röntgen Teknisyeni, Tıbbi Sekreter Teknisyeni, Biyolog, Çocuk Gelişimcisi, Ebe, Fizyoterapist,
Hemşire, Psikolog, Sağlık İdarecisi / Sağlık Yönetimi, Adli Tıp Sağlık Teknikeri, Ağız Diş

Sağlığı Teknikeri, Ameliyat Teknikeri, Diş Teknikeri, Diyaliz Teknikeri, Eczane Teknikeri, Evde Bakım Teknikeri, Fizik Tedavi Teknikeri, İlk ve Acil Yardım Teknikeri, İş ve Uğraşı Terapisti Teknikeri, Odyometri Teknikeri, Ortopedi Teknikeri, Genel Elektrikçi,

İnşaat Boyacısı/Boyacı, Marangoz, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı,

Temizlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi (Silahsız / Silahlı), Hastane Klinik Destek Elemanı ve Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi, unvanlarında alım yapılacağı tahmin edilmektedir.

Memur Alımı Başvuru Şekli ve Süreci

Bakanlık tarafından başvuruların ne zaman alınacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır. Güncel olarak yapılacak olan açıklama ise haberimizin detaylarında sizler için sunulacaktır.

Alımların kadın ve erkek adaylardan yapılacağı tahmin edilmektedir. KPSS sınav puanı kullanılacağı için KPSS sınavına katılmış olmanız gerekmektedir. İş ilanı başvuruları ÖSYM ve İŞKUR aracılığıyla yürütülecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum