Sağlık Bakanlığı 2021 Yılı 40 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı 2021 Yılı 40 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak

Son dakika itibariyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından yapılan gündeme ilişkin açıklamalar ile Sağlık Bakanlığı bünyesine 2021 yılı son kamu personel alımı düzenlenecek ve 40 bin kişi alınacak.

Sağlık Bakanlığımıza 40 Bin yeni kamu personeli alımı yapılacak. Bugün düzenlenen kabine toplantısı sonrasında toplantıda görüşülen ve kararı alınan her türlü konular hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından kabine gündemindeki maddeler ve gündemi aydınlatıcı açıklamalar yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan;  Türkiye’ nin salgınla mücadelesini dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek ve ön alıcı anlayışla başarıyla devam ettirdiğini söyledi.

Salgın Uzun Soluklu Mücadele Gerektiriyor

Erdoğan yaptığı açıklamada salgının uzun soluklu mücadeleyi gerektiren sağlık krizi olduğu gerçeği artık inkarı mümkün olmayan bir vaka olarak karşımızda durduğunu belirtti.

saglik-personeli-2021-aciklama.jpg

Erdoğan, sağlık hizmetlerinde asla bir krize izin vermediklerini vermeyeceklerini sağlık hizmetlerinde vaka hastaneye yatış, yoğun bakım ve vefat sayılarının kontrol edilebilecek bir seviyede olduğunu ve bu sayıların daha da aşağılara çekileceğini özellikle hastanelerde sunulan hizmetlerde elbette bazı aksaklıkların yaşanabildiğini ve bunlarında önüne geçilecek tedbirlerin alınacağını aktardı.

Okullar Açık mı Kalacak Kapanacak mı?

Erdoğan, okullar açık mı alacak kapanacak mı tartışmasının artık sonra ermesi gerektiği ve okullardaki yüz yüze eğitim ve öğretimin kesinlikle devam edeceği ve bu vesile ile Sağlık Bakanlığına 40.000 kişi yeni sağlık personeli alınacağını açıkladı.

Yapılan bu açıklama ile önümüzdeki günlerde ilkokul, lise , önlisans ve lisans mezunu kamu personeli adaylarını kapsayacak şekilde 40 Bin kişilik bir alım için kılavuz yayınlanmasını umut ediyoruz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
51 Yorum