POMEM 8 Bin Polis Alımı Başvurusu Başladı! Yaş ve KPSS Puan Şartı Kaç?

POMEM 8 Bin Polis Alımı Başvurusu Başladı! Yaş ve KPSS Puan Şartı Kaç?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 8 bin polis alımı yapılacağı ilana çıkmıştı. POMEM polis alımı başvuruları başladı. Adaylarda aranan yaş ve KPSS puan şartları verildi. Kılavuz yayınlandı. Adaylar başvurusunu nereden yapacak?

POMEM Polis Alımı Duyurusu

Polis Akademisi Başkanlığı 8 bin polis alımı için adaylarda aranan şartlar belli oldu. Yaş ve KPSS şartı durumları neler olacak. Polislik başvuruları nereye ve hangi tarihlerde yapılacağı sunuldu.

Kılavuz Yayınlandı

Polis Eğitim Merkezleri lisans mezunu 5 bin 120 erkek, 1280 kadın, önlisans mezunu 1280 erkek, 320 kadın olmak üzere 8 bin öğrenci alınacak. Polis Meslek Eğitim Merkezlerine, ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2020 veya 2021 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az 60, önlisans mezunları için yapılan 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az 65 ve üzeri puan alan ve ilgili yönetmelikte belirtilen şartları taşıyan adaylar başvurabilecek.

Polis Akademisi Başkanlığı, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) alınacak lisans mezunu 5 bin 120 erkek, 1280 kadın, önlisans mezunu 1280 erkek, 320 kadın olmak üzere 8 bin öğrenci için ön başvuru sürecinin başladığını duyurdu. Kadınlarda 162 cm ve erkeklerde 167 cm boyu ve üzeri uzunlukta olmak.

Polis Akademisinden yapılan duyuruya göre, Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine, ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2020 veya 2021 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az 60, önlisans mezunları için yapılan 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı P93 puan türünden en az 65 ve üzeri puan alanlar arasından Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşıyan adaylar başvurabilecek.

Adaylar başvurularını 27 Aralık 2021 ile 7 Ocak 2022 tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresiyle giriş yaparak aday belirleme ön başvurularını yapabilecek.

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde yer alan "Ön başvurusu alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır. Şehit ve vazife malulü eş veya çocukları için bu hüküm uygulanmaz." hükmüne istinaden ön başvurularını yapan adaylar sınav ücreti ödemeyecek.

28. Dönem POMEM Giriş Sınavı aşamalarına katılmaya hak kazanan adaylar için başvuru ücret ve hesap bilgileri Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi (www.pa.edu.tr) adresinden duyurulacak.

Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacak. Sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığı belirlenerek açıklanır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum