Polis Olmak İsteyenler 2500 Kadro Başvuruları Nasıl Alınıyor

Polis Olmak İsteyenler 2500 Kadro Başvuruları Nasıl Alınıyor

Polis Akademisi Başkanlığı polis alımı sdsy ilanı yayınladı. Yapılan açıklamada TYT puanı baz alınarak polis adayları için 2500 kişi olarak istihdam yapılacak. Adaylar kılavuzu inceleyerek başvuru yapması gerekiyor.

Lise Mezunu Polis Olma Detayları

Kamu kurumlarında hizmet etmek isteyenler için iş fırsatı Polis Akademisi Başkanlığından yayınlandı. Paylaşılan ilanda 2500 polis alımı yapılacağı ilan edildi.

Başvuru yapacak adaylar için alımı yapılacak nitelikler olarak 2500 adet öğrenci olacaktır. 2500 alınacak kişilerin 2000 Erkek ve 500 kadın adaylar alınacaktır.

Başvuru Genel Şartları

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, türk ceza kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile belirli suçlarından mahkum olmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak, ilan edilen kadrolar için başvuru kılavuzunda yer alan tabloda nitelik bölümünde belirtilen şartları taşımak şartları aranmaktadır.

Başvuru yapılacak kişiler için 2021 yılı Temel Yeterlilik Sınavından en az 250 Bin Kişinin içine girmiş olma şartı aranmaktadır. Engelli olanlar için veya eşi olanlar için en az 200 Bin Kişi arasına girmiş olma şartı aranmaktadır.

Bayan adaylar için bayanlar için 162 boyunda olması erkek adaylar için 172 boyundan uzun olma şartı aranmaktadır.

Başvurular Nasıl Yapılır

Başvuru yapmak isteyen öğrenci adayları için başvurular 13 ağustostan bu yana başvurular alınmaya başlamış olup en geç müracaatlar 27 Ağustos 2021 tarihinde sona ereceği ve bu başvuruların http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak başvurularını yapabileceklerdir. Online dışında yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum