ÖSYM KPSS 60 Puanla 14 Memur ve Kamu Personeli Alımı

ÖSYM KPSS 60 Puanla 14 Memur ve Kamu Personeli Alımı

ÖSYM Başkanlığı en az KPSS 60 puanla 14 memur alımı ve kamu personeli alımı yapıyor. İlana göre başvuru yapacaklar için ÖSYM’nin kendi sayfası kullanılacak. Sınav hizmetleri uzmanı, koruma ve güvenlik görevlisi ve büro personeli alımı yapılıyor.

ÖSYM 14 Memur Alımı ve Kamu Personeli Alımı Duyurusu

ÖSYM Başkanlığı 9 Aralık 2021 tarihli kamu bülten yayınlayarak personel alımı yapacağını duyurdu. Duyuruya göre koruma ve güvenlik görevlisi alımı, sınav hizmetleri uzmanı alımı ve büro personeli alımı yapıyor.

KPSS Puanı Esas Alınıyor

En az KPSS 60 puanı olanların başvurusu alınacak. Adaylar KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle" Büro Personeli unvanlı pozisyona 3 (üç) , Koruma ve Güvenlik Görevlisi unvanlı pozisyona ise 6 (altı) ve ek 2’nci maddenin (c) fıkrası gereğince, yazılı ve/veya sözlü sınavla KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle Başkanlıkça yapılacak sözlü sınav sonucuna göre; Sınav Hizmetleri Uzmanı unvanlı pozisyona 5 (beş) olmak üzere toplam 14 (on dört) sözleşmeli personel alınacaktır.

ÖSYM Personel Alımı Başvurusunu Şahsen Kabul Edecek

Başvurular 23 Aralık 2021 tarihi mesai bitimine kadar Başkanlığın Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA 06800 adresinde bulunan Personel ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmiyor.

Güvenlik Görevlisi Alımı Genel Şartları

Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

Adayların 170 cm’den kısa olmaması ve boy uzunluğunun cm cinsinden son 2 rakamı ile kilosu arasında farkın 15’ten fazla 13’ten az olmaması gerekiyor.

Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, (Asıl listeye giren adayların atama için bu belgeyi ibraz edecekleri zaman belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekir.).

Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması şartı var.

Askerlikle ilişkisi bulunmaması gerekmektedir.

Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak.

10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10. maddesinde yer alan şartları taşıması yer alıyor.

Diğer tüm ayrıntılar kılavuz halinde sunuldu.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum