ÖSYM Açıklaması: Adalet Bakanlığı 1000 Memur Alımı Başvuruları Başladı

ÖSYM Açıklaması: Adalet Bakanlığı 1000 Memur Alımı Başvuruları Başladı

ÖSYM tarafından az önce yapılan açıklamaya göre, Adalet Bakanlığı bünyesinde 1.000 memur alım ilanı için başvurular başladı. Elektronik olarak yapılacak olan alım ilanı için gerekli olan müracaat başvuru ekranı ve yapılacak sınava dair detaylar haberde...

Memur Alımı İş İlanları

ÖSYM aracılığıyla Adalet Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 8 Kasım 2023 tarihli yayımladığı duyuruya göre, 1.000 kişi memur alımı yapacağını açıkladı. Merkez ve taşra teşkilatlarında yapılacak olan alım ilanı 3 farklı kadroda atamalar gerçekleşecektir.

Farklı adliyelerde görevlendirilmek üzere yapılacak olan alım ilanı için kontenjanlar şu şekilde açıklanmıştır:

800 adli yargı hakim ve savcı yardımcısı, 100 idari yargı hakim yardımcısı ve 100 avukatlık mesleğinden adli yargı hakim ve savcı yardımcısı, kadro ve unvanlarında alım yapılacaktır.

Sınav Tarihi ve Ücretlendirilmesi Hakkında Açıklama

“2023 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakim ve Savcı Yardımcılığı Yazılı Yarışma Sınavı (2023-Adli Yargı), 2023-Adalet Bakanlığı Avukatlar İçin Adli Yargı Hakim ve Savcı Yardımcılığı Yazılı Yarışma Sınavı (2023-Adli Yargı-Avukat), 2023-İdari Yargı Hakim Yardımcılığı Yazılı Yarışma Sınavı (2023-İdari Yargı), 23-24 Aralık 2023 tarihlerinde 4 oturumda uygulanacaktır.”

Sınava ilk kez katılan adaylar 450 TL, ikinci kez katılan adaylar 675 TL ve üçüncü kez katılan adaylar ise 900 TL olan sınav ücretini başvurularını tamamladıktan sonra ödeme yapmaları gerekmektedir. Geç başvuru yapan adaylar, sınav ücretini daha fazla ödeyeceklerdir.

6 farklı sınav merkezinde gerçekleştirilecek olan sınav için birimler şu şekilde açıklanmıştır; Adana, Ankara, Erzurum, İstanbul, İzmir ve Trabzon merkezlerinde aday sınava girmeye hak kazanan adaylar sınava tabi tutulacaklardır.

Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Adaylar başvurularını 8 Kasım 2023 tarih itibari ile yapmaya başlayabilirler. Son başvuru tarihi ise 16 Kasım 2023 olarak açıklanmıştır. Başvurular, ÖSYM'nin başvuru merkezleri aracılığı ile veya ÖSYM'nin resmi internet sitesi aracılığı ile alınacaktır. Ayrıca söz konusu kurumun mobil işlemler uygulaması üzerinden de başvurular elektronik olarak kabul edilecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.