Önlisans ve Lisans MİT Personel Alım Başvuruları

Önlisans ve Lisans MİT Personel Alım Başvuruları

Mit kamu personeli alacak. Önlisans ve Lisans mezunları arasından alım yapacağını duyuran MİT ilanının detayları yazımızda yer almaktadır.

Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından yayınlanan ilana göre koruma ve emniyet müdürü personel alımı yapılacağı ilan edildi. Kamu personeli alımı başvuru şartları ve başvuruların nasıl yapılacağı kurum web adresi üzerinden yapılan açıklamalar üzerine belli oldu.

Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından yapılan açıklamada koruma ve emniyet müdürü alınacak olup alım kaç kişilik kontenjanı kapsadığı belirtilmedi.

Başvuru Şartları Neler

Başvuruda bulunacak erkek adayların en az lisans mezunu olarak herhangi bir programdan mezun olma, 29 yaşını doldurmamış olması, önlisans mezunu adaylar için herhangi bir MYO mezunu olma ve 26 yaşını geçmemiş olma,

Tercihen 6 ay askerlik yapmış olması, en az 175cm den uzun olma,

Kadın adaylar için 29 yaşını geçmemiş olma, üniversitelerin beden eğitimi üzerine olan programlardan herhangi birinden mezun olma, 163 cm den uzun olma, sağlık kriterlerine uygun olma ve savunma sporlarında aktif olarak ilgilenmiş olma şartı aranmaktadır.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılır

Başvuru yapacak adaylar için başvuru için https://www.mit.gov.tr/mks/index.html linkine tıkladıktan sonra özgeçmiş formunu doldurup gönderilerek online elektronik ortamda başvurular gerçekleştirilecektir.

Başvuru tarihleri henüz netleşmemiş olup netleştiği tarihte sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com