OGM Orman Muhafaza Memuru Alımı 5 Bin İlanı Geliyor

OGM Orman Muhafaza Memuru Alımı 5 Bin İlanı Geliyor

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesi içinde yer alan Orman Genel Müdürlüğü OGM 2021 yılı adına 5 bin Orman Muhafaza Memuru kadroları için iş alımı ilanları verildi. Ne zaman alım yapılacak.

OGM Orman Muhafaza memuru alımı ilanları içinde yer alan bilgilerin başında kurumun bünyesinde çalıştırmak üzere yaklaşık 5 bin personel alınması beklenmektedir. Kurumda çalıştırılacak 5 bin adayda bulunması ve yapması gereken başvuru şartları ilanı yayınlanması ile çok sayıda kişinin ilgi odağı olmaktadır.

Memur Alımı Başvuru Bilgileri

Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışması için 2083 kadro adına işçi alımı başvuru işlemleri tamamlanarak kurum içinde atama beklemekte olan 5 bin Orman Muhafaza Memuru alımı süresinde yapılması gerekmektedir. 2021 yılı içinde alınması planlanan orman muhafaza memuru alımı tamamlanması için insanlar tüm beklentilerini en üst seviye düzeyinde tutmaktadır.

Başvuru Yapabilecek Olan Üniversite Bölümleri

Ormancılık ve Orman Ürünleri,

Orman İşletmeciliği,

Ormancılık,

Odun Dışı Orman Ürünleri,

Orman Ürünleri,

Fidan Yetiştiriciliği,

Fidan Yetiştirme,

Budama ve Aşılama,

Avcılık ve Yaban Hayatı,

Av ve Yaban Hayatı Ön Lisans bölümleri içinden en az birinden mezun olunması gerekmektedir.

Başvuru İçin Genel Şartlar

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Muhafaza Memuru alımları için yayınlanan ilana yapılacak başvurularda kişilerin Türkiye Cumhuriyeti Türk vatandaşı olması zorunluluğu bulunmaktadır.

Orman Muhafaza Memuru ilanı doğrultusunda yapılan duyuru ilan için adaylarda aranılacak başvuru şartı olarak ülkenin güvenliğine karşı suç işlememiş olması gerekmektedir.

Başvuru İçin gerekli Belgeler

Memur alımlarında adaylarda olması gereken belgelerin başında kimlik kartının aslı ve fotokopisinin zorunlu olması gerekmektedir.

Orman Muhafaza Memuru ilanları bünyesinde yer alan belge şartlarından biri de iş başvurusu yapacak olan adayın diploma belgelerinin aslı ya da noter üzerinden onaylı olan örneği veya e- devlet sayesinde alınmış olan barkotlu olan mezuniyet belgesinin olması zorunluluğu var.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
54 Yorum