OGM 170 Kamu Personeli, İşçi ve Memur Alımı Kılavuz Tabloları

OGM 170 Kamu Personeli, İşçi ve Memur Alımı Kılavuz Tabloları

Orman Genel Müdürlüğü 170 kamu personeli, işçi ve memur alımı ilanı yayınladı. OGM orman muhafaza memuru, avukat, koruma ve güvenlik görevlisi, şoför, mühendis, tekniker ve büro personeli alımı başvuru kılavuzu ile tabloları ilanımızda…

OGM 170 Kamu Personeli Alımı, İşçi Alımı ve Memur Alımı!

Orman Genel Müdürlüğü yayınladığı kılavuz içerisinde bulunan 3 tabloda personel alımları yapıyor. Orman muhafaza memuru alımı, avukat, koruma ve güvenlik görevlisi, şoför, mühendis, tekniker ve büro personeli alımı yapılıyor.

Mühendis alımı 20 kadro, 26 orman muhafaza memuru alımı ve 124 kamu memur alımı olarak toplam 170 istihdam yapılacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı! Orman Genel Müdürlüğünden:

2024 Yılı 124 Adet Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Orman Genel Müdürlüğü merkez ve taşra birimlerinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'ııun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslarda yer alan ek 2'inei maddenin (b) fıkrası gereğince "Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle" Ekte yer alan il ve pozisyonlara belirlenen mezuniyetlerden toplam 124 (yüz yirmi dört) adet sözleşmeli personel alınacaktır.

Genel Şartlar

1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nıın 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

2. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2022 yılında yapılan. Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu puan şartı mevcut olup; lisans mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP3, ön lisans mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP93, ortaöğretim mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP94 puan türünden en az 70 puan alınış olmak.

3. Adaylar başvuru tarihinin son günü itibariyle genel ve özel şartlarda belirtilen şartların tamamını sağlıyor olması gerekmekte olup ilanda belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların "Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar hile" sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

124 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Tarihleri Ve Şekli

Adaylar 16-26 Nisan 2024 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Orman Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu işe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealinıkariyerkapisi.cbiko.gov,tr adresi üzerinden e-devlet şifreleri ile başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri 26 Nisan 2024 gecesi saat 23:59'da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır.

46 Mühendis ve Orman Muhafaza Memuru Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Adaylar 29 Nisan 2024 – 09 Mayıs 2024 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Orman Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.Gbiko.gov.tradresi üzerinden e-devlet şifreleri ile başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri 09/05/2024 gecesi saat 23:59 da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru işleminden önce e-devlet şifresi edinmeleri gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.