NDK 16 Kamu Memur Alımı Resmî Gazete

NDK 16 Kamu Memur Alımı Resmî Gazete

Nükleer Düzenleme Kurumu (NDK), Resmî Gazete aracılığı ile yayımlamış olduğu ilana göre 16 kamu memur alımı yapacağını açıkladı. 9 farklı alanda yapılacak olan alanlar için kurum tarafından yapılacak mülakat sınav sonucuna göre işe alımlar gerçekleşecek.

Kamu Memur Alımı İş İlanı

Nükleer Düzenleme Kurumu (NDK) kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 16 memur alımı yapacağını açıkladı. Yayınlanmış olan güncel müracaat klavuzuna göre alımlar da adaylardan KPSS puan şartının arandığı açıklandı. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli detaylar sunuldu.

Alım: 1 avukat, 3 mühendis, 1 mütercim, 1 teknisyen ve 10 veri hazırlama ve kontrol işletmeni alımı yapılacaktır.

Devlet Memuru Alımı Başvuru Kriterleri

1 avukat: Avukat kadrosuna başvuru yapacak olan adayların lisans düzeyinde hukuk programlarından mezun olmuş olması ve seyahat engelinin bulunmuyor olması gerekmektedir.

3 mühendis: Bir bilgisayar mühendisi ve bir endüstri mühendisi alımı yapılacaktır. Adayların lisans düzeyinde bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri mühendisliği, bilgisayar bilimleri ve mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, kontrol işletmeni mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilgisayar ve yazılım mühendisliği veya endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olması gerekmektedir.

1 mütercim: Rusça, mütercim ve tercüman çeviri bilimi, Rus dili ve edebiyatı, Rus dili ve edebiyatı öğretmenliği veya Rus ve İngiliz dilleri edebiyatı bölüm mezunlarından alım gerçekleşecektir.

1 teknisyen: Lise düzeyinde elektrik elektronik bölüm mezunlarından alım yapılacaktır.

10 veri hazırlama ve kontrol işletmeni: Üniversitelerin lisans düzeyinde okutulan iktisat, ekonomi veya işletme bölümü mezunlarından alım gerçekleşecektir. Aynı zamanda maliye, muhasebe adalet mezunları da müracaat edebilir. Bu kadro içinde seyahat engelinin olmaması gerekmektedir.

KPSS Puan Şartı Var

ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunlarının P - 94 önlisans mezunlarının P - 93 ve lisans mezunlarının ise P - 3 puan türünde en az 80 taban puanı almış olması gerekmektedir.

Personel Alım İlanı Başvuru Süreci

Kurum tarafından ilana müracaatlar 25 Eylül 2023 tarihinde başlamış olup, 9 Ekim 2023 tarihi itibariyle son bulacaktır. Başvurular -Devlet üzerinden "Nükleer Düzenleme Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım" hizmeti veya "Kariyer Kapısı" https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden online yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.