Mülakatsız Kültür Bakanlığı 127 Personel Alımı Yapacak

Mülakatsız Kültür Bakanlığı 127 Personel Alımı Yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın 127 personel alımı yapılacağını duyurdu. Alımlar, 2022 KPSS B grubu puan sıralamasına göre gerçekleşecektir. 3 branşta 127 personel alımı yapılacaktır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı mülakatsız personel alımı ilan duyurusu

Bakanlığın taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 62 koruma ve güvenlik görevlisi, 29 temizlik görevlisi ve 39 büro personeli alımı yapılacaktır. En az lise mezunlarından yapılacak olan alımlar için adayların her kadro için 2022 KPSS sınavına katılmış olması gerekmektedir.

Kamu personeli alımı şartları nelerdir?

Büro personeli kadrosu için başvuru yapabilmeniz için iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, işletme fakültelerinden veya iktisat bölümünden mezun olmuş olmanız gerekmektedir. P3 puan türünden 60 Babam puanı almış olmalısınız.

Koruma ve güvenlik görevlisi kadrosu için ise; 40 erkek 22 kadın güvenlik görevlisi alımı yapılacaktır. Veya dengi okullardan mezun olmuş 2022 KPSS sınavında P94 puan türünde asgari olarak 55 puana sahip olan adaylardan alım yapılacaktır. Son başvuru tarihi itibariyle silahsız veya silahlı olmak üzere özel güvenlik görevlisi kartı istenmektedir. Ayrıca ilanın yine son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmalısın. Erkek güvenlik görevlisi adayları için 170 santimetreden kısa, Adım güvenlik görevlileri adayı için ise 160 santimetreden kısa olmamak gerekmektedir.

mulakatsiz-kultur-bakanligi-127-personel-alimi-yapacak.jpg

Temizlik personeli alımı: Bu kadro için de lise veya dengi mezunu olmanız gerekmektedir. Yalnızca erkek adaylardan yapılacak olan alımlar için erkek temizlik görevlisi adayların askerlik hizmet görevini tamamlamış olması veya muaf olmuş olması istenmektedir. Ayrıca temizlik görevinizi yerinize getirmenizi engel olabilecek hastalığınızın bulunmamasını istenmektedir. KPSS sınav taban puanı 55 bu kadro içinde geçerlidir.

Sözleşmeli personel alımı ilanına müracaatlar nasıl yapılacak?

Bakanlık tarafından ilana başvurular 26 Mayıs 2023 tarihinde başlamıştır. Başvurularınızı işe alım, kariyer, resmi internet sitesi üzerinden 9 Haziran 2023 tarihi de dahil olmak üzere online olarak yapacaksınız.

Kültür ve Turizm Bakanlığı güncel ilan, 2023 lise temizlik personeli alımı, son dakika 2023 büro personeli alımı.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum