Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kadrolu Güvenlik Görevlisi Alacak

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kadrolu Güvenlik Görevlisi Alacak

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere Resmi Gazete üzerinden kadrolu güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyurdu. 2022 KPSS sınavına katılmış olan herkesten müracaatlar kabul edilecektir.

Güvenlik Görevlisi Alımı Duyurusu

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü tarafından güncel olarak yayımlanmış olan ilana göre, üniversitenin merkez fakültesinde çalışmak üzere Özel Güvenlik Hizmetlerine dair kanunların hükmünce bir güvenlik görevlisi alımı yapılacaktır. İlana müracaat etmek isteyenlerin son başvuru tarihi itibariyle silahsız veya silahlı olma kaydı ile özel güvenlik görevlisi kartına sahip olması gerekmektedir.

Güvenlik Alımı Başvuru Koşulları Nedir?

Güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen adayların öncelikle ön lisans mezunu olması gerekmektedir.

Mesleği gereği kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan ve sabıka kaydı olmayan adaylardan alım yapılacaktır.

Yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

Kurum tarafından yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında da pozitif sonuçlanan adaylardan alım yapılacaktır.

Adayların 2022 yılında ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmaları ve P - 93 puan türünde 60 taban puana sahip olmaları gerekmektedir.

Vardiyalı çalışma sistemine engel bir durumunuzun bulunmaması istenmektedir.

Erkek adayların askerlik durumu itibariyle askerlik görevlerini yerine getirmiş olmak, muaf olmak veya tecil durumunda olmasını istemektedir.

Kadın ve erkek adaylardan kabul edilecek olan müracaatlar için erkek adaylarının 170 cm boyundan kısa olmaması, kadın adayların ise 165 cm boyundan kısa olmaması istenmektedir. Sağlık Bakanlığı'na bağlı olan resmi kurumlardan alınacak olan boy ve kilo durumunu gösterir belge ile söz konusu durumu belgelendirmeleri gerekmektedir.

Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Muğla iş ilanları olarak Resmi Gazete üzerinden yayımlanmış olan bu ilana müracaatlar 9 Ağustos 2023 tarihi itibariyle başlamıştır. Son başvuru tarihi 23 Ağustos 2023 olarak açıklanmış olup başvurularınızı Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına bizzat yapmanız gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum