MSB Bünyesine Birçok Branşta Personel Alımı Başvurusu

MSB Bünyesine Birçok Branşta Personel Alımı Başvurusu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) farklı unvan ve branşlarda 173 personel alımı yapılacak. Personel alımı hakkında detayları yazımızda bulabilirsiniz.

MSB personel alımı başvuruları başlıyor. Resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama sonrasında binlerce kişi MSB memur alımı için araştırma yapmaya başladı.

MSB personel alımı ile ilgili tüm detaylar kurumun internet adresinde yer alıyor. Peki, memur alımları ne zaman sonuçlanacak?

Milli Savunma Bakanlığı'nın paylaştığı 173 memur alımı için geri sayım sürüyor. Binlerce kişinin müracaatta bulunduğu başvuruların sonuçları yine kurumun adresinden yayınlanacak. Çevrimiçi gerçekleştirilecek başvurularda posta yolu ile yapılan işlemler dikkate alınmayacaktır.

Kamu Personeli Alımı Sınavı Hakkında

Sınava çağrılacak kişi sayısı, atama yapılacak aday sayısının yirmi katı olacak. Uygulamalı sınavda 100 üzerinden değerlendirme yapılacak. Sınavda başarılı olan adaylar aldıkları nota göre değerlendirilecek. MSB bünyesinde; 

•Milli savunma uzman yardımcılığı,

•Genelkurmay Başkanlığı silahlı kuvvetler uzman yardımcılığı,

•Kara Kuvvetleri Komutanlığı silahlı kuvvetler uzman yardımcılığı,

•Deniz Kuvvetleri Komutanlığı silahlı kuvvetler uzman yardımcılığı,

•Hava Kuvvetleri Komutanlığı silahlı kuvvetler uzman yardımcılığına alım gerçekleştirilecek.

MSB başvuruları, 29 Aralık 2021 tarihinde başladı ve 30 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Başvurular kurumun resmi internet adresinde yapılacak. Başvurular çevrimiçi gerçekleştirilecektir.

Posta yoluyla yapılacak ön başvurular kurum tarafından kabul edilmeyecektir.

E-devlet şifresi ile başvuru ekranını açabilir ve bu adres üzerinden de başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.  Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri 173 memur alımı için alım kılavuzu paylaştı.

Adaylar başvuru işlemlerini Ocak ayı içerisinde alması planlanıyor. MSB personel alımlarının tamamı elektronik ortam üzerinden gerçekleştirilecek. Milli Savunma Bakanlığı 173 memur alımı için başvurular devam ediyor. MSB personel alımı başvurularını eksik şekilde yapan adayların başvuruları kurum tarafından değerlendirilmeyecektir. Adaylar başvurularını nasıl yapacağı konusunda detayları kurumun resmi internet adresinde görebilirsiniz.

Kılavuz

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum