MİT Personel Alımı Olacak Mı! 2021 MİT İş Başvuru Şartları

MİT Personel Alımı Olacak Mı! 2021 MİT İş Başvuru Şartları

MİT personel alımı 2021 yılında olacak mı sorusunu birçok kişi merak ediyor. Televizyon dizilerinin de etkisiyle ilgi toplayan Milli İstihbarat Teşkilatı’na yapılacak alımlar için başvuru şartları neler.

Kamu personeli alımı Milli İstihbarat Teşkilatı kurumundan yapılacak. MİT personel alımı başvurusu yapacak adaylardan beklenen kurum şartlarının yerine getirilmesi isteniyor. Başvuru adresi sayfa sonunda sunuldu.

Hangi Kadrolarda Alım Oluyor | MİT Mensubu Nasıl Olunur?

MİT personel alımı için açılan kadrolar için gereken şartları yerine getirmiş olma koşulu bulunuyor. Genellikle alım yapılan kadrolar şöyle sıralanıyor.

• İstihbarat uzmanı

• Dil uzmanı

• Mühendis

Mit personeli olma başvuru koşulları şu şekilde sıralanabilir

• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık kimliğine sahip olmak.

• Başvuru yapılan süre itibariyle 35 yaşını doldurmamak.

• Üniversitelerin en az örgün eğitim veren en az ön lisans programını bitirmiş olmak.

• Meslek yüksekokulu programlarından yurt dışından mezun olanlar için YÖK denklik belgesinin alınmış olması.

• Vatandaşlığı çift olan adaylar için başvurularda ekstra bir engel bulunmamaktadır. Birden çok ülkenin vatandaşlık kimliği olanlar diğer şartları yerine getirmeleri halinde MİT başvurusu yapabilir.

• Cinsiyet açısından bir engel bulunmamaktadır. Kadın adaylar MİT başvurusunda bulunabilmektedir. Açık kadrolar takip edilerek alımlardaki cinsiyet koşulları da görülebilir. Kurum bünyesinde temel kadrolarda memur alımları gerçekleştirilebilmektedir.

• Mit başvurularında askerlikle bir ilişiği olmayan erkek adaylar kabul edilmektedir. Askerliğini yapmış ve bitirmiş olmak yanında tecilli personeller için de istihdam alanı açılabilmektedir.

Mit Başvuru ve Takip Adresi

Mit başvurusu aşağıda bulunan sayfa üzerinden takip edilebilmektedir. MİT sayfasından da hangi alanlarda nasıl açık pozisyon olduğu ve güncel duyuruları bulabilirsiniz. Doğrudan bu alandan özgeçmiş göndererek de başvuru havuzuna isminizi ekleyebilirsiniz. Verdiğiniz bilgilerin resmi kayıtlardaki bilgilerle aynı olması ve doğruluğunun kanıtlanabilir olması gerekmektedir.

Başvuru ile teşkilat personel ihtiyaçları doğrultusunda değerlendirmeye alınmaktadır. Özgeçmiş formunu doldurmanız, başvurunuzun kabul edildiği ve tarafınızla mutlaka iletişime geçileceği anlamına gelmemektedir. Başvuru sahipleriyle SMS, e-posta, sabit telefon veya cep telefonu aracılığıyla irtibat kurulmaktadır.

 Aşağıda bulunan adresi yeni sekmede açarak başvuru yerine ulaşabilirsiniz.

https://mit.gov.tr/mks/index.html

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum