MİT Personel Alımı İlanları (2021 Başvuru Ekranı)

MİT Personel Alımı İlanları (2021 Başvuru Ekranı)

Milli İstihbarat Teşkilatı personel alımı ilanları yayınlayarak 2021 başvuru ekranını aktifleştirdi. MİT personel alımı başvurusu kimler yapabilecek. MİT başvuru ekranında nasıl işlem yapılacak.

MİT Personel Alımı İlanları 2021 Başvuru Ekranı

Milli İstihbarat Teşkilatı personel alımı için başvuru ekranını aktif hale getirdi. Teşkilat insan kaynakları faaliyetlerine önem vermektedir. Özellikle kariyer sayfası üzerinden oluşturduğu başvuru havuzu ile yapılacak işlemler için en iyi yöntemi izlemektedir. Sadece dil uzmanı lise mezunu olabilecektir.

MİT kariyer son açıklamasına göre dil uzmanları, sinyal ve görüntü analizi, coğrafi bilgi sistemleri, yazılım ve donanım ve ağ güvenliği uzmanları alacak. Ayrıca saha personeli ile birlikte çeşitli branşlarda mühendis alımları yapacak. MİT ailesinin bir üyesi olmak için başvuru ekranı üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Branş Kadro Dağılımı ve Başvuru Şartları

İstihbarat Uzmanı

Başvuru yapacaklar Türk vatandaşı olması ve 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Lisans mezunu olması gerekmektedir. 20217 yılı ve sonraki Yıllarda İngilizce, Fransızca, Almanca dillerinin birinden 70 veya üzeri YDS puanı almış olmak ya da İngilizce için 70 veya üzeri YDS puanına karşılık gelen TOEFL IBT sınav sonucuna sahip olması gerekmektedir.

Dil Uzmanı

Adaylar T.C. vatandaşı olması ile birlikte 40 yaşını bitirmemiş olması talep edilmiştir. Lisans İngilizce, Fransızca, Almanca dilleri için; üniversitelerin ilgili dilde Mütercim-Tercümanlık, Dilbilim, Çeviri bilim, Edebiyat bölümleri, Öğretmenlik örgün lisans programlarının birinden mezun olması gerekiyor. Yukarıda sayılı diller dışında kalanlar en az lise mezunu olabilecektir.

Mühendis Alımı

Başvuru günü 34 yaşını doldurmamı olması ile birlikte Türk vatandaşı olması gerekiyor. Lisans Bilgisayar, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, matematik veya fizik mühendisliği lisans programlarının birinden mezunu olması gerekiyor.

NOT: Başvuru yapan adaylara MİT tarafından iletişime geçilmesi halinde süreç başlamaktadır. Başvuru yapan kişiye kesin bir dönüş yapılmayacaktır. Kişinin özelliğine ve kurumun ihtiyacı göz önüne alınarak iletişime geçilmektedir. Adaylar başvuru esnasında SMS, sabit telefon, cep telefonu veya e-posta adresini doğru girmesi gerekmektedir.

Kamu ilanları için başvuru yapacaklar aşağıda bulunan adresi kopyalayıp yeni tarayıcıda açarak işlem yapabilecektir.

https://www.mit.gov.tr/mks/index.html

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.