MİT Personel Alımı Emniyet Mensubu Başvuru Ekranı

MİT Personel Alımı Emniyet Mensubu Başvuru Ekranı

Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından kamu personeli alımı duyurdu. MİT emniyet mensubu alımı başvuru şartları ile birlikte nitelik özellikleri detaylandırıldı. MİT kariyer nasıl ve başvuru şekli nasıl olacağı haberimizde…

MİT Personel Alımı Başvuru Ekranı Duyurusu

Milli İstihbarat Teşkilatı yeni istihdamla 4 branşta kamu personeli alımı başvuruları alınmaya başlandı. Yeni alım ile özellikle emniyet mensubu alımı yapılacak.

Adaylar hangi nitelikleri sağlayarak müracaat edeceklerdir? Kimlerde hangi koşullar istenilmektedir? Hangi branşlarda alım olacaktır? Başvuru süreç tarih aralıkları nedir? Değerlendirme süreci nasıl olacaktır? İşte başvuru bilgiler gerekli şartlar ilanımızda sunmuş bulunuyoruz!!!

Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından 4 farklı branşta alımlar gerçekleşeceğini bildirdi. Aşağıda branşlar hakkında istenilen koşullar verilmiştir.

İstihdam sağlanacak branşlar

İstihbarat Uzmanı, Dil Uzmanı, Koruma ve Emniyet Uzmanı, Mühendis 
İstihbarat Uzmanı İçin gerekli Koşullar

Türk vatandaşı sayılmak, 20 ile 34 yaş aralığında bulunmak, 4 Yıllık Lisans Alanlarından her hangi birinden mezun olmak. (Yurt Dışı mezunu olup YÖK denkliği istenilmektedir.

İstihbarat Uzmanı için gerekli dil bilgisi minimum birini yerine getirmiş olması; Sonuç belgeleri 2017 yılı sonrasına ait olmak şartı ile istenilen diller; İngilizce, Fransızca, Almanca, Dil alanından YD puanından minimum 70 ve üzeri alması gerekmektedir. YDS puanına karşılık gelen tefl ibt sınav sonucuna sahip olmak. Puanın eş değerliğini ÖSYM adresinden öğrenilebilir.

Dil Uzmanı Branşı İçin gerektiren koşullar çerçevesi

İngilizce, Fransızca, Almanca dilleri için; Üniversitelerin dilde Mütercim-Tercümanlık, Dilbilimi, Çeviri Bilim, Edebiyat bölümleri, Öğretmenlik örgün lisans dallarından birinden mezun olmak. İspanyolca, İtalyanca ve Hollandaca veren lisans dallarından mezun olmak. Dil Kriterleri: YDS sınav sonu 2017 yılından olmak şartı le YD puanı 90 veya üzeri olmak, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Hollandaca dillerinden birinden 80 puan üstü almak İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Hollandaca dışında YDS kapsamında bulunan dillerinde biri 60 üzere YDS puanı almış olmak. Diller için dilin yaygın olduğu ülkede en az 2 yıl bulunmuş olmak. Güçlü ve yazılı sözlü iletişimi güçlü olması.

Mühendis Alımı

Bilgisayar, Elektronik, elektrik-Elektronik ve haberleşme matematik fizik mühendisli lisans dallarından mezun olmak. Sınav sonuçlar 2017 üzere olması şartıyla İngilizce dilinden 60 puan almış olmak veya 60 üzeri almış olmak YDS puan karşılığını ÖSYM adresinden öğrene bilmektedir. Teknoloji konusunda yenilgi takip edebilecek, Güçlü iletişim beceri sahipliği.

Koruma ve Emniyet Mensubu Alımı

Herhangi bir ön lisans ve Lisans alanlarından mezun olmak, minimum 1.75 boy-18-28 metrekare indeksisin sahip olmak, Belirtilen sağlık şart; Vücudunda protez bulunmamak, Her hangi bir görme bozuk olmaması, Vücutta dövme cilt eşkâl belirleyici nitelik bulunmaması, ameliyat izi, yara yanık bulunmamak. B sınıfı ehliyet sahip olmak.

Başvuracak Branşlarda genel olarak kişide aranan nitelikler; Analitik zekaya sahip olmak ve yaratıcı düşüne bilme, Yönelme yönlendirme, Yüksek sorumluluk bilinci, Güçlü yazılı-sözlü iletişim becerisi, Stres altında çalışa bilme, Detaylara önem verme, Pratik ve hızlı düşünme, Uzun ve yoğun çalışma saatlerine uyum sağlaya bilme, Ketumiyet koşul niteliklerini sağlamaları gerekmektedir.

Başvuru adresi: Millî İstihbarat Teşkilatı devlet personel alımı https://www.mit.gov.tr/mks/index.html Kariyer sayfasından online yapılarak gerçekleşecektir. Kabul olan adaylar sms ile bildirilecektir. Kabul olmayanlarınki bildirim gelmeyecektir. Duyurulur...

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.