MİT KPSS’siz 4 Branşta Güncel Personel Alımı 2021

MİT KPSS’siz 4 Branşta Güncel Personel Alımı 2021

Milli İstihbarat Teşkilatı MİT bünyesinde personel alımı yapılacağı duyuruldu. 4 farklı branşta yeni personel alımı başvuru şartları açıklandı. MİT Kariyer personel alımı başvuru ekranı sunuldu.

Milli İstihbarat Teşkilatı personel alımı yapacağını açıkladı. Yayınlanan 4 farklı branşta yeni MİT personeli alınacak. MİT bünyesinde çalışmak isteyen ve şartlara uygun adaylar başvuru yapabiliyor. Adaylar başvurularını internet üzerinden yapabilecekler.

MİT Dil Uzmanı Alımı, MİT İstihbarat Uzmanı Alımı, MİT Koruma Alımı, Mühendis Alımı ve Emniyet Memuru Alımı gibi branşlarda personel alımı yapılıyor. Konu ile ilgili tüm başvuru şartları için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

MİT Personeli Nasıl Olunur?

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) bünyesinde çalışmak için iş ilanına başvuru yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda başvuru yapacak adayların MİT başvuru şartlarını sağlıyor olması gerekiyor. MİT bünyesinde hizmet verecek unvanlar;

mit-emniyet-memuru-alimi.jpg

Dil Uzmanı,

İstihbarat Uzmanı,

Emniyet Memuru ve Koruma,

Mühendis branşlarında alım yapıyor.

MİT bünyesinde çalışmak için başvuru şartlarını sağlıyor olmanız ve başvurunuzu yapmanız gerekiyor.

MİT İçin Gerekli Öğrenim Durumları Nedir?

Dil Uzmanı Alımı için adayların Fransızca, İngilizce, Almanca gibi dilleri biliyor olması gerekiyor. Aynı zamanda Dilbilim, Tercümanlık, Edebiyat Bölümleri ve Öğretmenlik gibi örgün programlardan mezun olması gerekiyor.

İstihbarat Uzmanı Alımı için üniversitelerin en az 4 yıllık örgün eğitim veren programlarından mezun olması gerekiyor.

Emniyet Memuru ve Koruma Alımı için adayların üniversitelerin örgün eğitim veren yüksekokulu programlarından mezun olması ve 26 yaşını tamamlamaması gerekiyor.

Mühendis Alımı için adayların elektronik ve haberleşme, bilgisayar, elektrik-elektronik, matematik ya da fizik mühendisliği lisans programlarından mezun olması gerekiyor.

MİT Personel Alımı Başvuru Şartları

İstihbarat uzmanı olarak MİT bünyesinde hizmet verecek adayların T.C vatandaşı olması ve 35 yaşını tamamlamaması gerekiyor.

MİT dil uzmanı için T.C vatandaşı olmak ve 40 yaşını tamamlamamak gerekiyor.

Koruma ve emniyet memuru için erkek adayların en az 1.75 m boy, 18-28 kg/m2 vücut kitle endeksine sahip olması gerekiyor. Kadınların ise en az 1.63 boy, 18-28 kg/m2 kitle endeksi olmalıdır.

MİT Kariyer Personel Alımı Başvuru Ekranı

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.