Milli Saraylar İdaresi KPSS 60 Puan 74 Güvenlik ve Büro Personeli Alımı

Milli Saraylar İdaresi KPSS 60 Puan 74 Güvenlik ve Büro Personeli Alımı

Milli Saraylar İdaresi, tarafından yayınlanan ilana göre KPSS den 60 puan alan adaylar için kamu personeli alımı süreci başladı. 74 güvenlik görevlisi ve büro personeli alımı yapılacak olan kadro dağılımında müze görevlisi alımı yapılacağı da açıklandı...

Kamu Personel alım ilanları Kasım ayında da devam ediyor. KPSS’den 60 puan alan adaylar için kılavuz yayınlandı. Milli Saraylar İdaresi 74 müze memuru, güvenlik görevlisi ve büro personeli alımı yapılacağı açıklanan kılavuza göre başvuru şartları ve sürecini sizler için haberimizde sunduk...

Başvuru yapacak olan adayların 2022 KPSS P3 puan türünde en az 60 puana sahip olmaları gerekmektedir. 2 büro personeli, 21 önlisans mezunu güvenlik görevlisi, 10 lisans mezunu güvenlik görevlisi ve 11 müze memuru alımı yapılacaktır.

KPSS 60 Puanla Memur Alımı Başvuru Şartları

Başvuru yapacak olan adayların 2022 KPSS sınavına girmiş ve en az P3 puan türünde 60 almış olmaları gerekmektedir. Türk vatandaşı olmayan adaylar yayınlanan ilana başvuru yapamaz. 35 yaşını tamamlamış adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Yine 18 yaşından küçük olan adaylar da başvuru yapamaz. Güvenlik görevlisi kadrosu için silahlı veya silahsız özel güvenlik kartı istenmektedir.

Kamu Personel Alımı Eğitim Şartı Nedir?

Önlisans güvenlik görevlisi alımı kadrosuna başvuru yapacak olan adayların herhangi bir önlisans bölümünü tamamlamış olmaları gerekmektedir. Lisans güvenlik görevlisi alımı için de lisans mezunu olmak yeterlidir. İlana göre bölüm şartı aranmamaktadır. Büro personeli alımı kadrosu için en az ilgili bölümden önlisans mezunu olmak gereklidir. Müze memuru kadrosu için; sanat Tarihi, Tarih, Dünya Tarihi, Eskiçağ Tarihi, Genel Türk Tarihi, Ortaçağ Tarihi, Türk Memleketleri Tarihi, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi, Yakın Çağ Tarihi, Yeni Çağ Tarihi, Arkeoloji, Klasik Arkeoloji, Tarih Öncesi Arkeolojisi bölümlerinden birinden mezun olmak başvuru için yeterlidir.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Süreci

Kamu kurumu tarafından yayınlanan ilana başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular 10 Kasım 2022 tarihinde başlamıştır. Başvuru yapacak olan personel adayları başvurularını 21 Kasım 2022 tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir. Başvurular e-Devlet üzerinden Kariyer Kapısı üzerinden elektronik olarak alınacaktır. Sadece elektronik başvuru alınacaktır.

Hızlı, güncel ve en doğru ilanlara, Google da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2

Facebook: kamupersonelialim1

İnstagram: kamupersonelialim

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUWAİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.