Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) kamu personeli nasıl gerçekleştirir

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) kamu personeli nasıl gerçekleştirir

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bünyesinde yapılan kamu personeli alımlarında hangi şartlar aranır ve başvuru süreçleri nasıl olur? MGM başvuruları merkezi atama harici açıktan atama yöntemi kullanılıyor mu? MGM tüm detaylarıyla yazımızda…

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) kamu personeli alımı nasıl gerçekleştirdiği haberimizde. MGM tarafından haberleşme memuru, avukat, mühendis, mimar, jeomorfolog, memur, mutemet, ambar memuru, rasat kontrol memuru, ayniyat memuru, daktilograf, bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, şoför, koruma ve güvenlik görevlisi, aşçı, rasatçı yardımcısı, teknisyen, hizmetli, astronom, prodüktör gibi unvanlarda alımlar yapılmaktadır.

Adaylarda aranan şartlar nelerdir ve kimler başvurabilir?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından genel olarak mühendis, mimar, teknisyen gibi unvanlardaki alımlar daha çok yapılmaktadır. Ancak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan alımlar genel olarak ÖSYM aracılığıyla merkezi atama yöntemiyle yapılmaktadır. Bilişim personeli, avukat gibi unvanlar dışındaki memur statüsünde bulunan unvanlarda merkez ve taşra teşkilatına yapılan atamalarda merkezi atama yöntemiyle yapılmaktadır.

Adayların bu şekilde yapılan atamalarda tabiki öncelikle atanmak istedikleri bölümün mezuniyetinin olması ve KPSS puanının olabildiğinde yüksek seviyede olması en önemli hususlardır. Örneğin mühendislik için istenen mühendislik lisans bölümlerinden mezun olunması, mimarlık için istenen mimarlık lisans bölümünden mezun olunması, teknisyenlik için ilgili teknisyenlik önlisans bölümlerinden mezun olunması gibi mezuniyet şartlarını karşılamaları gerekmektedir.

Başvuruların ve tercihlerini ÖSYM aracılığıyla yaparak ÖSYM sitesi üzerinden atanmalarına ilişkin kontrolleri yapmaları gerekmektedir. Akabinde merkezi atama yöntemiyle atanan kişiler tarafından kuruma KPSS çıktısı, ÖSYM atanma belgesi, adli sicil belgesi, iş başvuru formu, mal bildirimi, arşiv araştırma formu, kimlik fotokopisi, diploma fotokopisi gibi belgeleri ibraz ederek göreve başlamayı bekleyeceklerdir.

Bunların dışında Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İŞKUR aracılığıyla işçi alımları da yapılmaktadır. Merkez ve taşra teşkilatlarının ihtiyacı oranında işçi açığı belirlenir ve sonrasında duyuru ve başvuru İŞKUR aracılığıyla yapılır. Müdürlüğün belirleyeceği duruma göre kura sonucu veya sözlü sınav sonucu işçi atamaları da yapılabilmektedir.

Tüm kamu ilanları için aşağıda bulunan ücretsiz cep uygulamasını indirin.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.