Meteoroloji 40 Kamu Personel ve Memur Alımları Başvurusu Başladı

Meteoroloji 40 Kamu Personel ve Memur Alımları Başvurusu Başladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 40 kamu personel alımı ve memur alımları başvuruları başladı. Resmi Gazete ’de yayınlandı. MGM memur alımı başvuru şartları ile birlikte başvuru şekli ve tarih aralığı erişime açıldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü 40 kamu personel alımı ve memur alımı başvuruları almaya başladı. En az KPSS 50 puanı bulunan adaylar başvuru yapabilecek. MGM memur alımı ilan bilgileri kılavuz halinde erişime sunuldu.

MGM 18 Şehir Listesi!

Diyarbakır, Ankara, Sivas, Erzincan, Iğdır, Ağrı, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Batman, Elazığ, Ardahan, Bayburt, Erzurum, Artvin, Gaziantep, Eskişehir ve Adana şehirlerine istihdam yapıyor.

Erkek adaylar için askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfta geçirilmiş olmak.

Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması sonucunun olumlu olması gerekiyor.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

MGM Memur Alımları Başvuru Şekilleri

Başvurular e-Devlet üzerinden Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden 21 Şubat 2024 – 08 Mart 2024 tarihleri arasında alınacaktır. Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

MGM Personel Alım Resmi Açıklaması

Meteoroloji Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında istihdam edilmek üzere 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde Ek-1 ve Ek-2 listede belirtilen birimlere 2022-KPSS (B) grubu P3 ve P93 puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın en az 50 (elli) puan almış adaylar arasından 38 (otuz sekiz) sözleşmeli Mühendis ve 2 (iki) sözleşmeli Tekniker alımı yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.