Meteoroloji 100 Sözleşmeli Personel Alacak (ÖSYM Başvuruları Başladı)

Meteoroloji 100 Sözleşmeli Personel Alacak (ÖSYM Başvuruları Başladı)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 100 sözleşmeli personel alımı başvuruları başladı. ÖSYM başvuru ekranını adayların erişimine açtı. MGM personel alımı hangi şartlarda yapıyor. Hangi tarih bitimine kadar başvuru alınacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 100 Sözleşmeli Personel Alımı

Tarım Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından müjdesi verilmişti. Devlet memur alımı olarak yeni ilanlar yayınlanarak başvuru kabul edilmeye devam ediliyor. Bu kapsamda başvuru yapacaklar yol gösteriliyor. ÖSYM bir çok kamu personeli alımı gibi MGM personel alımı başvurularını kabul ediyor.

Kurum büro personeli alımı ve mühendis alımı olarak ilana çıktı.

Başvuruları nasıl yapılacak ve son tarih ne zaman?

Adaylar tercihlerini 27 Ekim 2021 ile 2 Kasım 2021 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 2 Kasım 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

meteorloji-mgm-memur-alimi.jpg

Mühendis Alımı 89 Kişi ve Büro Memuru Alımı 11 Kişi Başvuru Genel Şartları

Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya bu kılavuzdaki sözleşmeli pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanlar hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinde (*) ve 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 3 ve 4 üncü fıkralarında (**) yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinde yer alan hüküm: “…Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanlığı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 3 ve 4 üncü fıkralarında yer alan hükümler: “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.

NOT: Detaylar ÖSYM resmi sitesinde bugün itibari ile yer alacaktır.

Başvuru İlan Metni

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.