Merkezi Atama KPSS 2021/2 81 Şehir Memur Alımı Başvurusu 22-29 Aralık

Merkezi Atama KPSS 2021/2 81 Şehir Memur Alımı Başvurusu 22-29 Aralık

Merkezi atama kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına KPSS 2021/2 81 şehir memur alımı başvuruları 22-29 Aralık başvuruları geliyor. Kamu personeli alımı için adaylar bu tarihi kaçırmayın.

Memur alımı merkezi atama KPSS 2021/2 başvuruları 22-29 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılacak. Kamu personeli alımı için sınavsız olan bu tercihleri kaçırmayın. TCDD gibi kurumlar kamu işçi alımı ve personel alımı bu alımlar ile yapmaktadır. Adaylar tercih işlemlerini hangi sıralama ile yapacağını yazdık.

Ortaöğretim (lise), önlisans ve lisans mezunu olan ve KPSS puanı olan kişiler bu alıma başvuru yapabilecektir. Adaylar başvuru esnasında kılavuzları ve nitelik kodlarını inceleme yöntemi ile atama istedikleri şehirleri ilk sıra ile yazacaklar.

En baştan atama yapılmak istediği kurumu iyi seçmek gerekiyor. Şehir ve o şehre ayrılan kadro sayısı atama olayını biraz daha kolaylaştırıyor. Ne kadar fazla kadro o kadar puanın aşağıya düşmesi anlamını taşıyor.

Tercih yapacaklar aldıkları puan durumlarına göre şehir kadro dağılımlarını dikkate alarak başvuru yapması önem arz edecek. Kılavuz ile birlikte sunulacak nitelik kodlarını dikkatli incelemeniz hak kaybına neden olmamasını sağlar.

Tercihler Nerden ve Nasıl Yapılacak?

KPSS-2021/2 tercihlerinin 22-29 Aralık'ta gerçekleşmesi bekleniyor. Konuyla ilgili ÖSYM'nin yapacağı duyuru ile tercih kılavuzu yayınlanacak. Aday tercihleri de ÖSYM tarafından alınacak.

İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresine giriniz ve “ADAY İŞLEMLERİ” alanına erişiniz. Buradaki ilgili alana T.C. Kimlik Numaranızı ve şifrenizi giriniz.

“ADAY İŞLEMLERİ” alanına T.C. Kimlik Numaranızla şifrenizi girdikten ve “Tercih Bildir” alanına tıkladıktan sonra size ait bazı bilgiler ekrana gelecektir.

Doğruluğundan emin olduğunuz zaman yaptığınız işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırınız. Tercihlerinizin ÖSYM’ye ulaştığından emin olmanız için ekranda “Tercihleriniz ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ifadesini görmeniz gerekir. Bu aşamada “Yazdır” alanına tıklayarak bir çıktı alınız ve bu çıktıyı saklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum