Merkez Bünyesine 65 Banka Memur Alımı Başvuruları (Başvuru Ekranı)

Merkez Bünyesine 65 Banka Memur Alımı Başvuruları (Başvuru Ekranı)

Merkez Bankası bankacılık kariyeri düşünen kamu personel adayları için 65 banka memur alımı başvurular hala devam ediyor. Merkez Bankası personel alımlarına başvurular nasıl yapılacak? Banka için açıklanan boş kadrolar neler?

Merkez Bankası tarafından yapılan iş ilanları ile banka bünyesine yeni banka memuru olarak alınacak 65 kamu personeli alımı için başvurular devam ediyor. Ülkemizin saygın bankacılık kuruluşu olan Merkez Bankası içinde kariyer yapmak isteyen kişiler için yayınlıyoruz.

Merkez Bankası Kamu Personeli Alımı Süreci

Merkez bankası tarafından yapılan açıklamalarda kurum bünyesine alınacak personeller tam zamanlı olarak kadrolu olarak çalıştırılıyorlar.

Adayların başvurularını yapmaları sonrasında belirlenen kişi sayısı içine girmeleri sonrasında Genel Yetenek sınavına sonrasında yazılı meslek sınavına daha sonra kişilik ve yetkinlik testine tabi tutuluyor.

Sonrasında adaylara mülakat öncesinde vaka çalışması case study uygulaması yapılmakta.

Adayların güncel sosyo ekonomik konular ve bankacılık mesleği hakkındaki yetkinliklerinin değerlendirilmesi amacıyla komisyon mülakatına tabi tutulurlar.

merkez-bankasi-personel-aliyor.jpg

Merkez Bankası Personel Alımı Boş Kadrolar

Banka açıklamalarına göre Araştırmacı kadrosuna 25 kişi, Uzman Yardımcısı kadrolarına 40 kişi personel alımı yapılacak.

Uzman yardımcısı olarak alınacak personeller İstanbul ve Ankara illerinde Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde, Araştırmacı ünvanında alınacak kişiler İstanbul ilinde banka idare merkezi bünyesinde istihdam edilecekler.

Banka Memur Alımı Kimler Başvuru Yapabilecek

Banka memur alımı için adayların T.C. Merkez Bankası alımlarında aranan kurumsal genel koşulları taşıması,

Araştırmacı ünvanı için adayların 1990 ve sonrasında doğması, Uzman yardımcısı ünvanı için 1987 ve sonrasında doğan kişiler alınacak.

Adayların 2019 yılı ve sonrasında düzenlenen merkez bankası işe alım sınavlarında komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olması,

Banka Uzman Yardımcısı adaylarının lisans bilgisayar mühendisliği, elektrik elektronik, elektronik, elektronik ve haberleşme, yazılım, bilişim sistemleri, endüstri, işletme mühendislikleri bölüm mezunu olmaları,

Banka araştırmacı kadrolarına lisans iktisat, ekonometri, maliye, işletme, işletme mühendisliği, finans, matematik, istatistik, endüstri mühendisliği bölüm mezunu olmaları,

Adayların 2018 yılı ilk günü sonrasında düzenlenen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) uzman yardımcısı için en az 70, araştırmacı kadroları için en az 80 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL iBT) sınavından uzman yardımcısı için en az 84, araştırmacı için 96 puan veya Cambridge C1 Advanced sınavından B ve üzeri veya Cambridge C2 Proficiency sınavından C ve üzeri almış olması genel şartlar aranmakta.

Başvurular Ne zaman ve Nasıl Yapılacak?

Banka devlet personeli alımı için şartları taşıyan adaylar için başvurular 16 Kasım 2021 tarihinde başladı. Adayların 13 Aralık 2021 tarihine kadar bankanın resmi internet sitesi üzerinden “insankaynaklari.tcmb.gov.tr” üzerinden elektronik olarak yapılacak.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.