Merkez Bankası 25 Memur ve Personel Alımı (10 Bin TL Maaş)

Merkez Bankası 25 Memur ve Personel Alımı (10 Bin TL Maaş)

Merkez Bankası memur ve personel alımı yapacağını ilan etti. MB 25 kişi istihdam edecek olup alınacaklara ortalama 10 bin TL maaş ödemesi tapacak. Merkez Bankası personeli olmak için şartlar nedir?

Merkez Bankası Memur ve Personel Alımı Duyurusu

MB 25 personel istihdamı için ilana çıktı. Başvuruları anlık olarak başlamıştır. Memur alımı yapılacak kişilere ortalama olarak 10 bin TL maaş ödemesi yapılacak. Kamu personeli alımı olarak ilana çıkılmıştır.

MB Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurular, 16 Kasım 2021 tarihinde 13 Aralık 2021 tarihi saat 17.30’a kadar Banka internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr), aşağıdaki belgelerin yüklenmesi suretiyle elektronik yolla yapılacaktır. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

mb-kamu-personeli-alimi.jpg

Belge olarak fotoğraf, diploma veya geçici mezuniyet belgesi, yabancı dil belgesi (YDS, E-YDS, TOEFL iBT, CAE veya CPE) ve Özgeçmiş yüklenecektir.

Başvuru Genel Koşulları

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak. 1.01.1990 ve daha sonra doğmuş olmak. En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının; iktisat, ekonometri, maliye, işletme, işletme mühendisliği, finans, matematik, istatistik, endüstri mühendisliği bölümlerinde lisans eğitimini veya iktisat, finans, finansal matematik, ekonometri alanlarında yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak.

1.01.2019 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

01.01.2018 tarihinden sonra yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 80 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test sınavından (TOEFL-iBT) en az 96 puan veya Cambridge C1 Advanced sınavından (CAE) A veya Cambridge C2 Proficiency sınavından (CPE) C ve üzeri almış olmak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum