MEB Yeni 9 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı

MEB Yeni 9 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı yeni 9 Sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. 2022 yılı il ilanını MEB yayınlamış oldu. Yayınlanan ilana göre alımı yapılacaklara 7 ile 12 bin TL maaş ödemesi yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı yeni 9 sözleşmeli kamu personeli alımı 2022 ilanını yayınladı. Yayınlanan ilana göre elektronik ortamda başvuru kabul edecek. Devlet memuru alımı MEB ilanı ile yerleşeceklere 7 ile 12 bin TL arasında maaş ödemesi yapılacak.

MEB personel alımı adaylar başvurularını 11-14 Ocak 2021 tarihleri arasında yapacaktır. MEB istihdamı için sınav takvimi duyurdu.

Bakanlık tarafından sunulan ilan aynen şöyle;

Bakanlık emrinde istihdam edilmek üzere 31.12.2008 tarihli ve 27097 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca; 2020 ve 2021 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır.) ile YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen puanın yüzde 30 (otuz) unun toplamı esas alınarak (YDS veya dengi puanını ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır.) yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday arasından, Bakanlık tarafından 11 - 14 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 9 (dokuz) sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır.

Yapılacak olan sınava ilişkin kılavuz www.meb.gov.tr - personel.meb.gov.tr- yegitek.meb.gov.tr adresinde ve Kariyer Kapısı üzerinden yayınlanacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

meb-personel-alimi-sinav-takvimi.jpg

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.