MEB Okul Pansiyon ve Yurtlarına 5872 Personel ve İşçi Alınacak

MEB Okul Pansiyon ve Yurtlarına 5872 Personel ve İşçi Alınacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından son dakika kamu personeli alımı açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada Milli Eğitimi Bakanlığı pansiyon ve yurtlarına 5872 kamu personeli alımı yapılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamada bulundu. MEB pansiyonları ve yurtlarına 5872 kamu personeli alımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.

ÖZER: Tüm illerimizle koordineli bir şekilde gerekli önlemleri aldığımız gibi il ve ilçelerimize finansman desteklerimizi de gönderdik. Bu süreçte özellikle pansiyonlarımızın personel ihtiyacı ön plana çıkmıştı.

Bakan şöyle devam etti: Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli ihdas edildi. Sayın Cumhurbaşkanımıza eğitimin kalitesini artırmak için sağladığı destekler dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum.

Sağlık ile ilgili açıklamalara dikkat çeken Bakan: Pansiyonlarda kalan tüm öğrencilerimizin kaliteli bir eğitim almaları ile sağlıklı ve dengeli beslenmeleri için gerekli her türlü tedbiri alıyoruz.

Mahmut Özer: 6 Eylül itibarıyla tüm hazırlıkları tamamlamış olarak tüm okullarımızda yüz yüze eğitime başlayacağız inşallah.

Bu şekilde açıklamalar yapan MEB bakanı Mahmut Özer açıklamalarını sonlandırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Twitter üzerinden şu açıklamayı kaydetti:

meb-pansiyonlari-5872-personel-alacak.jpg

“Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı pansiyonlarda kalan öğrencilerimizin daha iyi hizmet alabilmeleri için personel sayısını artırma kararı aldık.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sonlandırdı: “Pansiyonlarımıza 5 bin 872 yeni aşçı ve yardımcı destek personeli alınacaktır. Hayırlı uğurlu olsun” Şekline açıklamalar geldi.

İlanlar yayınlandığı an sunulacak.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
58 Yorum