MEB 10 Bin Tablet Dağıtımı Yapacak! Nereye Başvuru Yapılacak

MEB 10 Bin Tablet Dağıtımı Yapacak! Nereye Başvuru Yapılacak

MEB tablet dağıtımı yeni eğitim öğretim dönemiyle beraber yeniden gündeme geldi. İhtiyaç sahibi öğrencileri hedefleyen tablet dağıtımı birçok kişiyi yakından ilgilendiriyor. Nereye başvuru yapılması gerekiyor?

Milli Eğitim Bakanlığı on bin tablet dağıtımı yapılacağının bilgisini verdi. Türk Telekom ile iş ortaklığı kapsamında sürdürülen projede, belirlenen öğrencilere tabletler ücretsiz olarak dağıtılacak. Hazırlıkları sürdürülen proje yoğun ilgi gördü.

Kamupersonelialim.com site notu: okullarda tablet dağıtımlarından faydalanmak için okul yönetimine başvuru yapılması gerekiyor.

Tablet Dağıtımı Hangi Okullara Yapılacak?

İlkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencileri kapsayan proje, Milli Eğitim Bakanlığı’na sağlanan tabletlerin dağıtılmasıyla gerçekleştirilecek. Bakanlık, 10 bin tableti Türk Telekom iş birliği ardından dağıtarak ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Maddi imkanı kısıtlı olan öğrenciler, tabletleri okullarından temin edebilecek.

okul-tablet-dagitimi.jpg

Türk Telekom CEO’su Açıklama Yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı tablet dağıtımı teknolojik imkanlardan her öğrencinin yararlanmasını hedefliyor. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal tarafından yapılan açıklamalarda teslimatın MEB bünyesinde tamamlandığı belirtildi. Öğrenciler ödevlerini bu sayede daha rahat şekilde yapabilecek. Önceden MEB tarafından belirlenmiş olan okullarda bu süreç tamamlanmış olacak.

Geçen pandemi sürecinde Türk Telekom ortaklığıyla tablet temini gerçekleştirilmiş ve kurum övgü toplamıştı. Benzer şekilde bu sene de tedarikle alakalı bir rota çizilerek uygulamaya sokuldu. Online eğitimlerde öğrencilerin maksimum verim alarak başarılarını artırması hedefleniyor.

Tablet Kimlere Verilecek?

2021-2022 eğitim öğretim yılında online olarak derslere katılmak zorunda kalan ve okul tarafından belirlenen öğrenciler on bin tablet imkanından yararlanacaklardır. Türk Telekom’un belirlenmiş Milli Eğitim Bakanlığı okullarında sürdürdüğü projenin yeni dönemlerdeki akıbeti merak ediliyor. Gelecek süreçte yeniden gündeme gelip gelmeyeceği, pandemi koşullarıyla da ilişkilendirilmektedir.

Eğitim hayatına devam eden öğrenciler için sunulan bedava tablet hizmeti, bir başvuru yapmadan sunulacak. Yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerde, karantina nedeniyle online olarak eğitime devam edenler tabletlerden alabilecek. TGRT Haber

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
30 Yorum