Maliye Bakanlığı 5 Kamu Personeli Alımı (Online Başvuru)

Maliye Bakanlığı 5 Kamu Personeli Alımı (Online Başvuru)

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kendi bünyesin de istihdam etmek üzere 5 kamu personeli alımı yapacağını Resmi Gazete de resmen ilan etti. Başvuru tarihleri ve başvuru koşulları açıklandı. İşte detaylar..

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kendi bünyesin de istihdam etmek üzere kamuya 5 kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. Yayınlanan kamu personeli alımı ilanına göre online başvuru alınacağı açıklandı. Başvuru 2 Ocak 2023 tarihin de başlayacaktır.

Hazine Bakanlığı Başvuru Şartları Nedir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde yer alan: “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kamu haklarından yoksun olmamak. Arşiv ve güvenlik soruşturmasın da olumlu sonuçlanmak.”
Lisans düzeyin de Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden birinden mezun olmak.

ÖSYM tarafından yapılan KPSS 2021 veya 2022 yılların da yapılmış olan sınavdan KPSSP18, KPSSP23, KPSSP28, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türlerinden birinden 80 puan almış olmak gereklidir.
36 yaşından gün almamış olmak.

Başvuru yapacak erkek adayların askerlik görevini tamamlamış olması gerekmektedir.

81 vilayette görev yapmaya sağlık koşullarınızın elverişli olması gerekmektedir.

Kamu Personeli Alımı Başvurular Nasıl yapılacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 2 Ocak 2023 tarihin de yapmaya başlayacaklardır. Kamu personeli adayları başvurularını 13 Ocak 2023 tarihine kadar tamamlamış olması gerekmektedir. Verilen tarihler arasında yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvurular elektronik yolla e-Devlet üzerinden Hazine ve Maliye Bakanlığı/Kariyer Kapısı üzerinden yapılacaktır. Şahsen, posta veya e-posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Hazine Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Hazine Bakanlığı tarafından yayınlanan kamu personeli alımı ilanına göre işe alınacak personeller Stajyer Hazine Kontrolörü kadrosun da istihdam edilecektir. İşe alımlar kamu kurumu tarafından yapılacak olan sınav sonucuna göre belirlenecektir. İlana göre YDS sınavından en az 70 puan almış olmak gereklidir. (İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden birinde) İşe alınacak personel Stajyer Hazine Kontrolörlüğü kadrosun da istihdam edilecektir.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.