Maden Tetkik ve Arama (MTA) personel alımı nasıl gerçekleştirir

Maden Tetkik ve Arama (MTA) personel alımı nasıl gerçekleştirir

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü personel alımı nasıl gerçekleştirir? MTA personel alımı hangi unvanlarda alımlar yapılır? Kimler başvuru yapabilir? Başvuru süreçlerine ilişkin tüm bilgiler haberimizde..

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bünyesinde faaliyet gösteren Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü personel alımı nasıl gerçekleştirir. KPSS A gurubunda müfettiş yardımcısı, mühendislikler, mimar, avukat unvanlarında alımlar yapmaktadır. KPSS B gurubunda ise memur, VHKİ, santral memuru, kaloriferci, hizmetli, güvenlik görevlisi gibi unvanlarda alımlar yapmaktadır. Memur alımları ve işçi alımlarını genel olarak şehit veya gazi yakını, engelli memur, eski hükümlü veya 2828 sayılı SHÇEK kapsamında yapabilmektedir.

Peki adaylarda aranan şartlar nelerdir?

MTA Genel Müdürlüğü bünyesinde müfettiş yardımcılığı unvanı için adaylardan T.C. vatandaşı olması, 35 yaşını doldurmamış olması, KPSS puanı en az 80 olması ve sıralaması ilk 100 içerisinde bulunması, askerlikle ilişiği bulunmaması, iktisat, işletme, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilimler lisans mezunu olması gibi genel ve özel şartlar aranmaktadır.

Şartları taşıyan adaylar başvurularını kuruma şahsen yapmaktadır. Daha sonra adaylara yazılı sınav ve sözlü sınav yapılmaktadır. Yine KPSS B gurubundaki avukat, mühendislikler, mimar gibi unvanlardaki alımları da sözlü sınav veya sözlü sınav yapmaksızın KPSS sıralamasına göre atama yapılabilmektedir.

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü bünyesinde KPSS B gurubunda yapılan alımlarda ise genel olarak merkezi atama yöntemi tercih edilmektedir. Adaylardan unvanlara göre mezun olması veya sertifika gibi özel şartlar istenebilmektedir.

Genel şartlar ise T.C. vatandaşı olması, 35 yaşını doldurmamış olması, askerlikle ilişiği bulunmaması, kesinleşmiş hapis cezasının bulunmaması, kamudan mahrum olmaması gibi şartlardır. Kurum tarafından memur atamaları engelli, gazi yakını veya 2828 sayılı SHÇEK kapsamında da olabilmektedir.

MTA Genel Müdürlüğü bünyesinde işçi alımları da yapılabilmektedir. İŞKUR aracılığıyla duyurusu ve başvurusu alınan işçi alımlarında engelli veya eski hükümlü kadroları açılabilmektedir. İşçi alımları da sözlü sınav veya kura yöntemiyle tamamlanabilmektedir.

MTA ve benzer ilanlara cep uygulamamızı indirerek ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.