KYK Yurt Burs Başvurusu Ne Zaman Başlıyor (Kayıtlar Nasıl Yapılacak)

KYK Yurt Burs Başvurusu Ne Zaman Başlıyor (Kayıtlar Nasıl Yapılacak)

KYK, öğrencilere aylık uygun fiyatta konaklama ve yemek imkanı sunuyor. Peki, yurt için başvurular ne zaman başlıyor? Kredi Yurtlar Kurumu kayıtları nasıl yapılıyor?

KYK burs başvurusu ile milyonlarca öğrenci uygun fiyatta konaklama imkanı elde ediyor. Aynı zamanda KYK belirli bir tutarda öğrenim kredisi ya da geri ödemesiz burs imkânı sunuyor. Üniversite tercih işlemlerini tamamlayan öğrenciler KYK yurt ve burs başvurusu tarihini bekliyor.

Peki, 2021 KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak?

Geçtiğimiz yıl yaşanan salgın hastalık nedeni ile KYK yurt başvurularını açmamıştı. Ancak bu yıl KYK’nın üniversite tercih sonuçları ile birlikte yurt başvurusunu açması beklenmektedir. Geçtiğimiz yıl burs ile kredi başvurusu Kasım ayında alınmıştı. Bu yıl burs ve kredi başvuruları’nın aynı tarihte verileceği ön görülmektedir.

Kayıtlar E-Devlet Üzerinden Yapılacak!

KYK burs ve kredi imkanından faydalanmak isteyen öğrenciler e-Devlet’in web sitesine giriş yaparak kolayca başvuruda bulunabilir. Başvurusu için değişiklik yapmak isteyen öğrenciler son güne kadar bilgilerini güncelleyebilir. Yurt ve kredi başvurusu için daha fazla ayrıntıya e-Devlet’den ulaşabilirsiniz.

Kimler KYK Bursundan Faydalanabilir?

Lisans öğrencileri,

Ön lisans öğrencileri,

Yüksek lisans öğrencileri (Master ve Doktora),

İki yıllık okullarda mezun olarak dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş ile geçerek ara vermeden kayıt yapan öğrenciler,

Amatör milli sporcu olan öğrencilerin burs alması,

ÖSYM sınav sonucunda ham puana göre ilk 100’e girmiş öğrenciler,

Bir öğrencinin aynı anda hem burs hem de kredi alamaması gerekiyor.

Yukarıda belirttiğimiz üzere KYK bursundan kimler faydalanabilir? sorusuna açıklık getirmiş bulunuyoruz. Eğer sizler de başvurmak istiyorsanız yukarıdaki kriterlere uygun olmalısınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum