Kültür ve Turizm Bakanlığı 15 Kamu Personeli Alımı 24 Ocak Son

Kültür ve Turizm Bakanlığı 15 Kamu Personeli Alımı 24 Ocak Son

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanda Genel İdare Hizmetleri (GİH) sınıfı olarak gerekli kadrolara 15 kişi kamu personeli alımı olacağını açıklamıştı. Başvurular 24 Ocak 2022 tarihinde bitiyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde yayımlanan resmi ilan açıklamalarına göre 15 kamu personeli alımı yapacağını açıklandı. Yapılan açıklamaya göre GİH sınıfına alınacak personellerin merkez teşkilatında çalıştırmak üzere personel alımı gerçekleştirecek. Başvuru şartları ve başvuru tarihleri yazımızda…

GİH Personel Alımı Başvuru Şartları

Kültür ve Turizm Bakanlığının yayınladığı ilana göre başvuru şartları şunlar;

Devlet Memurlar Kanunu’nun 48. Maddesinin birinci fıkrasının şartlarını taşımak, 35 yaşını doldurmamış olmak, 01 Ocak 1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilir. En az lisans mezunu Hukuk, Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Harita Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği bölüm mezunu, 2020 ve 2021 yılı KPSS P4 ve P3 puan türlerinden en az 70 puan almış olmaları gerektiğini ilan ettiler.

GİH Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanda 17 Ocak 2022 ile 24 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacağı açıklandı. Başvuru yapacak adaylar E-Devlet Kültür ve Turizm Bakanlığı – CBİKO adresi üzerinden başvurularını yapacaklar. Posta ve Şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Sonuçlar Bakanlığın resmi web sitesinde (www.ktb.gov.tr) ilan edilecektir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözlü Sınav Yeri ve Tarihleri

Sözlü sınav tarihi ve adresi kurumun resmi web sitesinde ve Kariyer Kapısı üzerinden daha sonra ilan edilecek.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.