Kültür Bakanlığı 3 Unvanda 127 Kamu Personel Alımı Yapacak

Kültür Bakanlığı 3 Unvanda 127 Kamu Personel Alımı Yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Resmi Gazete üzerinden yayımlamış olduğu ilana göre 3 unvan da personel alımı gerçekleşecektir. İlan detaylarına göre 127 kamu personeli alımı yapılacaktır. İşte başvuru ekranı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı 127 Kamu Personel Alım İlanı Duyurusu

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçmiş geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan kamu ilanına göre 3 unvanda 127 kamu personeli alımı yapılacaktır. İlana lise ve önlisans mezunu adaylardan başvuru alınacaktır. İlan için başvurular başlamış olup kamu personel alım ekibi olarak sizlere ilan hakkında gerekli olan detayları. Haberimizde sunduk.

Bakanlık tarafından kadın ve erkek adaylardan alınacak olan başvurular için 2022 Kamu Personeli Alım sınavına katılmış olmanız ve lise için P93, önlisans için ise P94 puan türünde 55 taban puanına sahip olmanız gerekmektedir. Alımlar, 62 güvenlik görevlisi, 29 temizlik personeli ve 36 büro personeli kadrosunda gerçekleşecektir.

kultur-bakanligi-3-unvanda-127-kamu-personel-alimi-yapacak.jpg

Kamu Personel Alımı Müracaat Şartları Nelerdir?

Güncel olarak yayımlanmış olan bu ilana başvurular sadece bir pozisyon için alınacak olup, adaylar birden fazla pozisyona başvuru yapamayacaklardır.

T.C. uyruklu vatandaşlardan alım yapılacaktır.

Şehirlere Göre Kadro Dağılımlar Açıklandı!

Büro personeli; 3 Malatya, 4 Hatay, Diyarbakır ve 3 Şanlıurfa; 3 Osmaniye, 3 Kilis, 4 Kahramanmaraş, 3 Elazığ, 4 Adana 3 Adıyaman, 3 Gaziantep

Güvenlik görevlisi: 1Elazığ, 3 Gaziantep, 2 Diyarbakır, 8 Hatay, 2 Şanlıurfa, 2, Malatya, 6 Kahramanmaraş, 1 Kilis ve 1 Osmaniye, 4 Adıyaman, 10 Adana

Temizlik personeli alımı: Adıyaman, 3 Gaziantep, 5 Hatay, 2 Şanlıurfa 2, Malatya, 5Adana, 2 Elazığ, 2 Kahramanmaraş, 2 Kilis, 2 Osmaniye ve 2 Diyarbakır illerinde yapılacaktır.

Online Müracaatlar Başladı!

Bakanlık tarafından başvurular https://www.turkiye.gov.tr/kultur-ve-turizm-kariyer-kapisi-is-alim adresi üzerinden online olarak başlamıştır. Şartları sağlayan adaylar 9 Haziran 2023 tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Koruma ve güvenlik görevlisi alımı, büro personeli alımı, lise mezunu memur alımı, önlisans mezunu memur alımı, KPSS 55 ile memur alımı, Kültür ve Turizm Bakanlığı alımları, 2023 son dakika bakanlık ilanları.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.